Pożyczki chwilówki dla studentów - gdzie ich szukać?

Okres studiów dla wielu osób jest najpiękniejszym okresem w życiu. Jednak żeby móc uczęszczać na uczelnię, nierzadko trzeba dysponować sporą gotówką...

Okres studiów dla wielu osób jest najpiękniejszym okresem w życiu. Jednak żeby móc uczęszczać na uczelnię, nierzadko trzeba dysponować sporą gotówką. I nie chodzi tutaj wyłącznie o studia zaoczne, które wymagają opłacenia czesnego. Również studiując na kierunkach stacjonarnych, musimy mieć całkowitą pewność tego, że będziemy mogli się utrzymać w zupełnie innym mieście. Wynajęcie pokoju studenckiego, opłacenie stancji lub też wynajęcie mieszkania wiąże się z bardzo dużymi kosztami.

Zwykle jest tak, że młode osoby wybierające się na studia, są jeszcze na utrzymaniu swoich rodziców, a przynajmniej otrzymują od nich bardzo dużą pomoc finansową. Jednak zdarzają się również takie sytuacje, w czasie których młodzi ludzie są zmuszeni do tego, by radzić sobie samodzielnie. Wtedy albo decydują się na studia zaoczne, a także pójście do pracy bądź też wybranie studiów dziennych i dorabianie w każdy możliwy sposób.
Najtrudniejszy jest jednak start. Szczególnie jeżeli wiąże się on z przeprowadzką do zupełnie innego miasta. Wynajmując pokój lub całe mieszkanie, jesteśmy zmuszeni nierzadko do tego, by wpłacić kaucje za swoje nowe miejsce do mieszkania. W takich okolicznościach już po samym przyjechaniu do miasta, w którym zamierzamy studiować, musimy mieć co najmniej zaoszczędzone kilka tysięcy złotych.

Z jednej strony studiowanie nie powinno generować żadnych większych wydatków. Oczywiście już wzięliśmy pod uwagę koszty mieszkania, a także koszty związane z codziennym życiem. Ale na głowie studenta znajduje się niestety znacznie więcej wydatków. Wśród nich wylicza się między innymi opłaty związane z zakupieniem pomocy naukowych, zeszytów do notatek, książek, czy też pieniędzy przeznaczonych na ksero lub drukowanie. Dodatkowo studiowanie jest znacznie łatwiejsze, jeżeli możemy dysponować dobrej jakości komputerem lub tabletem. Wtedy gromadzenie wszelkich notatek, a nawet ich prowadzenie jest zdecydowanie łatwiejsze.

Na co student pożycza pieniądze?

Jeżeli nadal zastanawiamy się, na co student chce pożyczyć pieniądze, to najłatwiej będzie tutaj wyszczególnić i przybliżyć kilka najczęstszych powodów. Do nich zalicza się przede wszystkim:

opłata czesnego za studia - studenci, którzy studiują zaocznie, mogą spodziewać się przede wszystkim tego, że ich kierunek wiąże się z opłatami w postaci czesnego. Niektóre uczelnie proponują możliwość rozłożenia płatności na raty. Inne umożliwiają obniżenie kosztów, jeżeli student zdecyduje się na zapłacenie za cały rok z góry. Nierzadko również w czasie całego okresu studiów dochodzi do pewnych podwyżek czesnego. Jeżeli studenci chcą dalej uczyć się na danym kierunku, to niestety muszą na takie podwyżki się zgodzić. Nie zawsze, przy pozostałych kosztach życia studenckiego, młodzi ludzie mają okazję uzbierać wymaganą kwotę w terminie. Jeżeli chcą studiować, to zwykle nie mogą pozwolić sobie na żadne opóźnienia w spłacie. Na szczęście, pożyczając pieniądze z banku lub częściej z firmy pożyczkowej, dalsze studiowanie, jest możliwe.

wydatki związane z powtórkowymi egzaminami - Na prywatnych uczelniach często stosuje się zasadę płatności w celu podejścia do poprawkowych egzaminów. Natomiast na wszystkich uczelniach obowiązują opłaty związane z egzaminami warunkowymi, przeniesieniem konkretnego przedmiotu na kolejny rok, czy też powtarzaniem całego roku. Są to sytuacje, które nie zawsze można przewidzieć. Tym bardziej od strony finansowej. Dlatego, jeżeli student znalazł się w takiej sytuacji, a bardzo zależy mu na kontynuacji swoich studiów, to musi poradzić sobie z tym wydatkiem.

poszukiwanie stancji lub mieszkania -jest to raczej problem, a właściwie sytuacja obarczona bardzo dużymi wydatkami, które najczęściej dotykają świeżo upieczonych studentów. Jednak czasami bywa tak, że osoby będące już na studiach, nadal mieszkają z rodzicami. Dopiero na kolejnym roku decydują się na samodzielne mieszkanie. Oczywiście w tym czasie przez cały okres pobytu u rodziców z powodzeniem mogli odkładać pieniądze na ten cel. Czasami decyzja o wyprowadzce z domu zostaje podejmowana dość nagle lub spontanicznie. Wtedy oczywiście fundusz studencki może być skutecznie poratowany pieniędzmi pożyczonymi w firmie pożyczkowej.

przeprowadzka do nowego mieszkania - Gdy już ktoś przysłowiowo „odciął pępowinę” od swoich rodziców, a także od dłuższego czasu utrzymuje się samodzielnie, musi liczyć się z różnymi sytuacjami losowymi. Do nich zalicza się między innymi przymusowa przeprowadzka do nowego mieszkania lub na inną stancję. Tak naprawdę każdy student powinien mieć odłożone pieniądze na taki cel. Ale zwykle nie ma z czego oszczędzać. Dlatego, jeżeli student będzie musiał z różnych przyczyn opuścić mieszkanie i przeprowadzić się do nowego lokum, to w takich okolicznościach musi dysponować odpowiednią kwotą. Jeżeli takie sytuacje zdarzają się z dnia na dzień, ponieważ pojawiają się na przykład problemy z właścicielem ówczesnego mieszkania, to jedynym rozwiązaniem na szybkie zdobycie gotówki, będzie oczywiście zaciągnięcie pożyczki pozabankowej.

odbywane praktyki - studenci, którzy pracują na pełen etat lub tylko sobie dorabiają, bardzo często i tak w ramach studiów zmuszeni są do odbycia bezpłatnych praktyk. Studenci mogą to zrobić w ramach urlopu bądź też muszą na chwilę przerwać swoją zarobkową pracę, by móc zdobyć doświadczenie praktyczne w swoim kierunku. Często nie kończy się na praktykach, ale zdobywanie doświadczenia kontynuowane jest również na bezpłatnych stażach. Wtedy również studenci mogą mieć większe problemy z dochodami. Jeżeli tylko okaże się, że brakuje im pieniędzy na konkretne wydatki, to najlepszym rozwiązaniem, będzie oczywiście sięgniecie po pożyczkę lub kredyt.

utrata pracy - z jednej strony nie brakuje ofert pracy dla studentów. Jednak czasami zdarzają się takie sytuacje, w czasie których student zostaje bez pracy i ma mały problem ze znalezieniem kolejnego zajęcia. W takich okolicznościach na pewno warto mieć odłożone pieniądze na tak zwaną „czarną godzinę”. Ale jak już wspomnieliśmy jakiś czas temu, wcale nie jest to takie proste, przy zwykle niskich zarobkach i dość sporych kosztach życia. Dlatego nagła zmiana pracy lub też problem z regularną wypłatą może być najzwyczajniej w świecie wpisana w historię każdego studenta, który stara się żyć na własny rachunek. Dobrze jest mieć w takich chwilach przynajmniej wiedzę na temat tego, skąd można pożyczyć pieniądze, by móc jak najszybciej uporać się z narastającymi wydatkami i chwilowym brakiem dochodu.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach

Na pewno studenci mający takie przeszkody lub właściwie różne historie wpisane w swoje życie, mogą korzystać z pieniędzy pożyczonych w ramach pożyczki pozabankowej. Jeżeli chodzi o kredyty gotówkowe, to niestety tutaj banki stawiają bardziej rygorystyczne warunki. Tacy studenci muszą wykazywać się przede wszystkim pozytywną historią kredytową, jak i również odpowiednią zdolnością kredytową. Jak wiadomo, wielu z nich nie jest w stanie wykazać stałych dochodów, które zadowoliłyby bank. Należy wspomnieć również o tym, że studenci zwykle nie chcą pożyczać bardzo dużych sum, by następnie spłacać całe zobowiązanie nawet przez kilka lat.

Dlatego zdecydowanie łatwiej będzie pożyczyć pieniądze w firmie pozabankowej. Ponieważ właśnie w takim miejscu, nie będzie problemu z dokumentami potwierdzającymi zarobki. Ponieważ takie dokumenty tak naprawdę nie są potrzebne. Zwykle wystarczy zwykłe oświadczenie składane we wniosku bądź też dołączony wyciąg z konta bankowego. Dodatkowo osoby, które mają jakiś dochód oraz stypendium socjalne lub naukowe, również nierzadko mogą liczyć na otrzymanie takiej pożyczki.

Pożyczki powyżej 18 roku życia

Niestety trzeba przyznać, że większość firm pożyczkowych udziela wsparcia finansowego osobom będącym w określonym wieku. Najczęściej, na pożyczki mogą liczyć osoby, które są w wieku od 21 do 70 lat. Chociaż oczywiście zdarzają się odstępstwa od tych norm. Jeżeli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę ze studiowaniem, a także potrzebuje pieniędzy, to wtedy raczej będzie poszukiwał dla siebie firmy pożyczkowej, która bez większego problemu udzieli mu wsparcia mimo tak młodego wieku. Na szczęście w branży pozabankowej można znaleźć kilka takich firm, które proponują swoje produkty finansowe osobom po 18 roku życia.

Idealne pożyczki dla studentów

Mając przed sobą obraz idealnej pożyczki dla osób będących na studiach, warto teraz zastanowić się, które firmy faktycznie są w stanie udzielić takiego wsparcia finansowego. Najlepiej byłoby, gdyby te pożyczki mogłyby być dostępne bez żadnych zaświadczeń o dochodach, jak i również dla osób już po ukończeniu 18 roku życia.

Do takich firm, które mają właśnie powyższe warunki wobec swoich potencjalnych Klientów, zaliczają się:

CreditStar

CreditStar jest jedną z nielicznych firm pożyczkowych, która udziela wsparcia finansowego tak młodym osobom. Tak naprawdę wystarczy mieć skończone 18 lat, by móc ubiegać się o pożyczkę. Firma z drugiej strony nie nakłada żadnych górnych granic wieku.
Studenci na pewno mogą liczyć na bardzo duże udogodnienia ze strony tego serwisu. Przede wszystkim do wniosku nie trzeba dołączać żadnych zaświadczeń o dochodach. Z obowiązkowych dokumentów wystarczy dołączyć skan dowodu osobistego.
Oczywiście osoby ubiegające się o pożyczkę w tym serwisie muszą wykazać, że są obywatelami Polski, a także posiadają stały adres zamieszkania na terenie kraju. Dodatkowo muszą posiadać własny rachunek bankowy, konto mailowe, numer PESEL, a także aktualny numer telefonu komórkowego. Ostatnim etapem decydującym o przydzieleniu pożyczki jest pozytywne przejście weryfikacji pod względem historii kredytowej. Tutaj Klienci muszą wypaść pozytywnie po sprawdzeniu ich danych w Krajowym Rejestrze Dłużników, Rejestrze Dłużników ERIF, jak i również w Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor.
Jeżeli chodzi o warunki pożyczki, to Klienci pożyczający po raz pierwszy niestety nie mogą liczyć na darmową pożyczkę. Chociaż trzeba przyznać, że koszty w rzeczywistości nie są takie duże. Dodatkowo w tej firmie pożyczkowej można uzyskać zdecydowanie dłuższy okres spłaty, który waha się od 5 dni aż do 3 miesięcy. Za pierwszym razem można wnioskować o kwotę w wysokości od 100 do 1500 złotych. Będąc już stałym Klientem, można wnioskować nawet o 5 tys. złotych.

Wonga

Serwis Wonga dla studentów może okazać się jednym z najlepszych serwisów internetowych zajmujących się udzielaniem pożyczek. Przede wszystkim możemy znaleźć tutaj nie tylko chwilówki, ale również możliwość zaciągnięcia pożyczki ratalnej. By móc w ogóle ubiegać się o pożyczkę w tym serwisie, rzeczywiście wystarczy skończyć tylko 18 rok życia, a także przejść pozytywną weryfikację w bazach dłużników. Dane studentów będą dokładnie sprawdzane w takich miejscach jak Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowy Rejestr Dłużników, a także Biuro Informacji Kredytowej.
Pożyczka wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest dostępna dla nowych osób w atrakcyjnej formie. Wystarczy, że dopłacimy symboliczną prowizję w wysokości 10 złotych i oddajemy dokładnie taki sam kapitał, jaki mieliśmy okazję pożyczyć. Za pierwszym razem, korzystając z promocyjnej oferty, możemy wnioskować o kwotę w wysokości od 50 do 1500 złotych. Czyli, jeżeli pożyczymy maksymalnie 1500 złotych, to musimy oddać Pożyczkodawcy kwotę w wysokości 1510 złotych. Dodatkowym udogodnieniem jest to, że maksymalny termin spłaty w przypadku tego serwisu wynosi aż 60 dni. Ale nie musimy skupiać się wyłącznie na chwilówkach. Doskonałym pomysłem mogą okazać się również pożyczki ratalne, które zresztą również dostępne są już dla nowych Klientów. W związku z tym możemy spodziewać się pożyczki w wysokości do 10 tys. złotych z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 24 miesiące.
Serwis Wonga dla swoich Klientów przygotował jeszcze wiele ciekawych niespodzianek. Do nich wymienia się między innymi możliwość generowania punków w ramach programu Payback. Natomiast stali Klienci, którzy regularnie pożyczają pieniądze z serwisu Wonga, mogą liczyć na wyjątkowo korzystne rabaty. Dzięki temu nie mają potrzeby szukania zupełnie innego serwisu internetowego.

Halo Pożyczka

Jeżeli studentów interesują jednak niewielkie kwoty, a przynajmniej na sam początek, to mogą być oni zadowoleni z oferty, jaką złoży im serwis Halo Pożyczka. Rzeczywiście tutaj wnioskując po raz pierwszy, można ubiegać się o maksymalną kwotę w wysokości 1500 złotych. Natomiast minimalna kwota zarówno za pierwszym, jak i również każdym kolejnym razem, wynosi 500 złotych. Jednak w przypadku tego serwisu rzeczywiście można liczyć na darmową chwilówkę. Dla studentów może nie liczy się koniecznie to, ile mogą pożyczyć, ale czy na pewno nie będą musieli przedstawiać żadnych zaświadczeń o dochodach, jak i również zmieszczą się w kryterium wieku. Serwis Halo Pożyczka bierze pod uwagę wszystkie osoby, które mieszczą się w granicach wieku od 18 do 75 roku życia. Jedynym warunkiem do spełnienia, jeżeli chodzi o dokumenty, jest dosłanie skanu dowodu osobistego. Dzięki temu studenci, którzy dorabiają sobie na różnych umowach cywilnych. Trzeba przyznać, że studenci są zazwyczaj osobami, które pożyczają pieniądze po raz pierwszy. W związku z tym ich historia kredytowa nie pozostawia żadnych rys. Chociaż i tak muszą oni być sprawdzeni, czy w Biurze Informacji Kredytowej, Krajowym Rejestrze Dłużników, Rejestrze Dłużników ERIF, a także Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor, na pewno nie ma żadnych zaległości finansowych.
Być może komuś spodoba się ten serwis i z miłą chęcią będzie do niego wracał w przyszłości. Są to raczej typowe chwilówki, czyli wyróżniają się one tym, że nawet w przyszłości nie można pożyczyć więcej, niż 5 tys. złotych. A dokładniej, o taką kwotę można ubiegać się dopiero za 5 razem. Jednak po drodze można liczyć na wiele atrakcyjnych zniżek i rabatów.

Szybka Gotówka

Ostatnim serwisem, w którym mogą składać wnioski o pożyczkę, szczególnie młodzi studenci, jest SzybkaGotówka. W tym przypadku mamy do czynienia z serwisem, w którym już od razu można ubiegać się o maksymalną kwotę, która wynosi aż 6 tys. złotych. Minimalna kwota o jaką można wnioskować, wynosi 100 złotych. Natomiast okres spłaty waha się od 1 do 65 dni. Warto oczywiście odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w ogóle będziemy w stanie spłacić taką kwotę, ponieważ może się okazać, że niestety nie będzie to takie proste, jakby się nam mogło na początku wydawać. Jednak rzeczywiście jest to serwis, który daje nam alternatywę zdecydowanie większej pożyczki, niż wszystkie wcześniej wymienione pożyczki. I co najważniejsze, nawet za pierwszym razem pożyczając aż 6 tys. złotych, spłacając całe zobowiązanie w terminie, oddajemy dokładnie tyle samo, ile pożyczyliśmy. Zatem bez doliczania jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Również w tym przypadku nie trzeba spełnić aż tak wielu warunków, by móc w ogóle ubiegać się o taką pożyczkę. Pierwszym z nich jest oczywiście dołączenie do wniosku skanu swojego dowodu osobistego. W ten sposób potwierdzamy, że nie tylko jesteśmy pełnoletni, ale również posiadamy polskie obywatelstwo. Musimy dodatkowo przejść pozytywnie weryfikację pod względem historii kredytowej. Nasze dane są sprawdzane w takich miejscach jak Biuro Informacji Kredytowej, Krajowy Rejestr Dłużników, Rejestr Dłużników ERIF, a także Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor.
Osoby, które mogą mieć problemy ze spłatą pożyczki w terminie, mogą bez problemu ubiegać się o refinansowanie pożyczki, czyli spłatę pożyczki z nowym terminem wynoszącym 7, 14 lub 30 dni.

Podsumowanie

Jak widać tych serwisów, z których mogą skorzystać studenci, szczególnie Ci młodzi, nie jest aż tak wiele. Ale z drugiej strony na tej liście znajduje się kilka czołowych Pożyczkodawców, którzy cieszą się naprawdę doskonałą renomą. W takim razie studenci, którzy zdecydują się na pożyczenie pieniędzy w jednym z wymienionych serwisów, na pewno będą zadowoleni ze świadczonych usług.
Pamiętaj jednak o dokładnym zapoznaniu się z treścią umowy. Ponieważ tutaj znajdują się wyłącznie pobieżne informacje na temat poszczególnych ofert. Dodatkowo możemy wspomnieć jeszcze o tym, że Pożyczkodawcy często zastrzegają sobie możliwość jeszcze ciągłego aktualizowania warunków umowy, co wiąże się z wprowadzaniem różnych zmian.
Jeżeli zależy Ci na bardzo szybkim przelewie, nie zapomnij jeszcze o dokładnym sprawdzeniu, w jakich bankach firma posiada rachunki. W przypadku, gdy będą różnić się od placówki bankowej, w której to Ty posiadasz rachunek osobisty, to musisz się spodziewać znacznie dłuższego czasu oczekiwania na przelew, a nawet na przejście całego procesu weryfikacyjnego.
Dobrze jest także dokładnie ustalić, czy na pewno kwota, jaką pożyczasz jest Ci potrzebna. A jeżeli już decydujesz się na pożyczenie konkretnej sumy, dobrze jest jeszcze dokładnie przemyśleć sobie, czy poradzisz sobie ze spłatą całego zobowiązania. Dzięki temu pozbędziesz się już jakichkolwiek złudzeń co do tego, że na pewno zaciągnięcie pożyczki i późniejsza jej spłata nie jest niczym skomplikowanym. Niestety młodzi studenci, którzy mają bardzo niepewne dochody, mogą bardzo szybko wpędzić się w różne problematyczne historie, ponieważ później nagle nie mają z czego spłacać swojego zadłużenia.

Gdy już dokładnie sobie wszystko przemyślisz, wtedy już na pewno nie będzie żadnych problemów z tym, żeby zaciągnąć pożyczkę, a następnie skorzystać z pieniędzy wedle ustalonych wcześniej zamiarów. Najważniejsze jest to, żeby w każdej sytuacji mierzyć siły na zamiary. Bo czasami lepiej jest poprosić kogoś bliskiego o finansową pomoc, niż wejść w dorosłe życie z poważnymi i całkiem niepotrzebnymi długami.

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.