Wizyta windykatora

Dziwny temat. Dzisiaj odwiedził mnie windykator z jakiejś firmy pożyczkowej i się dopytywał o moją byłą żonę, że niby ma jakąś pożyczkę i jej nie spłacała w terminie a od pewnego czasu w ogóle nic nie płaci. Czy windykator ma prawo mi mówić takie rzeczy, jeżeli ja nie jestem stroną w umowie a z żoną jestem po rozwodzie rok a ta pożyczka była brana już po rozwodzie?

Bizon 2017-09-14
Jak na moje to taka wizyta jest bezprawna. A że tak zapytam - dalej mieszkasz z byłą żoną lub w tym samym miejscu, gdzie mieszkaliście jako małżeństwo? Bo jak dla mnie to jest jedyne wytłumaczenie. Chociaż jeszcze jedna rzecz mi chodzi po głowie. A może pożyczka była brana jeszcze za czasów małżeństwa, tylko przestałą być spłacana po rozwodzie?
Nie wydaje mi się, by windykator mógł takie rzeczy mówić, nawet jeżeli pożyczka była brana jeszcze jako małżeństwo, ale już w nim nie żyjecie. Z jakiej firmy był to windykator? I czy to na pewno był windykator?
Nazwy firmy nie pamiętam, ale nie była to żadna mi znana firma, nawet przeglądając tą stronę jej nie widzę. Co do adresu - nie mieszkam z żoną i mieszkam w zupełnie innym miejscu, niż mieszkałem wcześniej. Pożyczka była brana tuż po rozwodzie, zapewne by opłacić adwokata.
To skąd windykator znał Twój adres? Windykator pokazywał Tobie jakiekolwiek dokumenty związane z windykacją? Kontaktowałeś się z żoną i próbowałeś się dowiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi?
Adres znał, bo jestem dosyć znaną osobą w mojej okolicy, w związku z tym nie było problemu ze znalezieniem mnie. Windykator pokazywał mnóstwo dokumentów, w tym zestawienie korespondencji, kiedy jakie wezwanie było wysyłane, rejestr rozmów telefonicznych no i dane dot. konta, na które pożyczka trafiła - było to konto faktycznie kiedyś nasze - przed rozwodem, miesiąc lub dwa, przepisaliśmy wszystko na nią. Żona nie odbiera ode mnie telefonu ani nie odpisuje na smsy. Windykator na szczęście uspokoił mnie, że nie ma zamiaru nic ze mnie ściągać, interesuje go tylko kontakt z moją byłą żoną i odzyskanie pieniędzy.

Dodaj odpowiedź do wątku

Dziękujemy!

Twoja odpowiedź zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.