Spłata dwukrotnie wyższej pożyczki - co radzicie?

Razem z żoną postanowiliśmy kupić na urodziny naszemu synkowi konsolę do grania – marzył o niej od dawna. Wrzesień jednak to miesiąc opłat, dlatego też, żeby takie urządzenie kupić musiałem wziąć niewielką pożyczkę od chwilówki – 500 zł. Zacząłem całą procedurę związaną z zapożyczeniem się – najpierw złożyłem wniosek na wyżej wymienioną kwotę. Potwierdziłem wszystkie dane przy pomocy wiadomości SMS. W informacji zwrotnej otrzymałem zgodę, potwierdzającą przyznanie owej pożyczki. Nic nie budziło moich podejrzeń, ponieważ następnie otrzymałem potwierdzenie na adres mailowy, wszystko wydawało się perfekcyjne – dokument w pliku PDF, z dokładnymi informacjami, kiedy termin spłaty, na jakie konto, kto jakie ma prawa itd. Dodam, że w umowie tej widniała cały czas kwota 500 zł. Niestety, gdy zalogowałem się na stronie danej chwilówki, to był termin zapłaty za pożyczkę – w wniosku widniała zupełnie inna kwota – 1000 zł! Ale się zdziwiłem! Reasumując teraz do zapłaty mam ponad 1050 zł. Nie pozostałem jednak bierny – napisałem maila, aby dopytać się o szczegóły – myślałem (a raczej łudziłem się), że to błąd ze strony firmy. Niestety treść wiadomości, potwierdziła moje najgorsze przypuszczenia – Szanowny Panie, pożyczka została wypłacona podwójnie. Nie otrzymaliśmy zwrotu za pierwszą pożyczkę, dlatego też kwota wzrosła dwukrotnie. Znów prześledziłem konto i rzeczywiście. W dniu, kiedy złożyłem wniosek, otrzymałem pożyczkę 2X 500 zł. Wiadomością SMS jednak potwierdzałem, tylko 500 zł, a nie 1000 zł, więc dowód mam. Co w takim wypadku byście poradzili? Nie wiem, jak z tej sytuacji wybrnąć – pomóżcie!

Bolek 2017-09-13
W mojej ocenie najlepszym rozwiązaniem byłoby odstąpienie od umowy i zawarcie jej od nowa. Podwójne przyznanie pożyczki to jest tylko i wyłącznie wina ich systemu - co wydaje mi się wręcz mało prawdopodobne. A jak wygląda sprawa z przelewem? Faktycznie otrzymałeś 1000 zł czy tylko 500?

Dodaj odpowiedź do wątku

Dziękujemy!

Twoja odpowiedź zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.