Spirala zadłużenia

W jaki sposób można najszybciej wyjść ze spirali zadłużenia? Obecnie biorę jedną pożyczkę by spłacić poprzednią. Kwoty rosną, moje miesięczne możliwości finansowe się kurczą. Zostało mi "tylko" 2 tysiące do spłaty, lecz przy mojej emeryturze wynoszącej 1700 zł będzie to dosyć trudne. Proszę, doradźcie, co mam zrobić?

Zygmunt 2017-09-14
No faktycznie jesteś w nieciekawej sytuacji. Nie masz możliwości, by ktoś z rodziny/znajomych wspomógł Cię finansowo, by móc jakoś przerwać tę spiralę? Masz tylko jedną pożyczkę i masz do spłacenia z niej 2000zł czy też masz kilka i tyle one łącznie wynoszą? Jeżeli można zapytać - ile miesięcznie musisz przeznaczać na spłatę?
Mam obecnie 5 pożyczek, każda po ok 400 zł - jedna to 370 a inna 430. Biorę kolejne pożyczki by spłacić poprzednie. Biorę 480 by spłacić tę 400. I tak to wszystko narasta. Znajomych i rodziny nie pytałem, jest mi najzwyczajniej w świecie wstyd.
Panie Zygmuncie. Trzeba ten wstyd przełamać i poprosić o pomoc, inaczej może być bardzo ciężko. Lepie chyba tak sprawę załatwić, niż wylądować potem na bruku, jak mieszkanie zostanie zlicytowane? Konsolidacja raczej nie będzie przydatna, bo wygeneruje dodatkowe koszta, które trzeba będzie pokryć.
Dobra wiadomość! Córka da mi 500 zł a od brata pożyczyłem 300 zł i umówiłem się, że mu będę oddawał po 50 zł miesięcznie. Będę miał więc dwie pożyczki już z głowy i powinno zacząć mi się to jakoś prostować. Teraz jednak pytanie - czym się kierować przy wyborze pożyczki, od której zacząć spłacanie?
Zacznij od tej, która jest najwyżej oprocentowana. Jak szybciej spłacisz to mniej będzie Cię to mniej kosztowało. Jak dobrze pamiętam to masz kwoty mniej więcej równe, tak więc to oprocentowanie jest u Ciebie czynnikiem decydującym. Cieszę się, że Ci się udało!!
A ja mam takie pytanie - czy udało się wyciągnąć jakieś wnioski? W końcu nie po to prosi się rodzinę o pomoc, by za chwilę znowu wpaść w tę samą spiralę zadłużenia. Wątpię, by następnym razem rodzina zechciała pomóc, ale to tylko moje subiektywne zdanie.

Dodaj odpowiedź do wątku

Dziękujemy!

Twoja odpowiedź zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.