Pożyczka a umowa o dzieło

Hej. Pytanie - czy mając umowę o dzieło, trwającą już od kilku miesięcy i mającą trwać jeszcze rok, mam szansę uzyskać pożyczkę w wysokości 2 tysięcy? Z tego co wiem to banki różnie do tego zagadnienia podchodzą a nie mam kompletnie rozeznania w temacie firm pożyczkowych.

Marcin 2017-09-11
Generalnie rzecz biorąc tak. Większość firm pożyczkowych, jak i banków zaczynają uznawać umowę o dzieło jako potwierdzenie działalności zarobkowej, stawiane na równi z umową zlecenie ( jednakże nie na równi z umową o pracę). Nawet banki udzielają pożyczek, jeżeli oczywiście okres spłaty zadłużenia nie przekracza okresu trwania przedmiotowej umowy o dzieło. Kwota, o którą się starasz, nie jest jakąś kwotą astronomiczną, dlatego też bez problemu powinieneś dostać pożyczkę.
@PrawieBankier - wybacz, ale nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią - przynajmniej w części. Od kiedy to umowa o dzieło jest traktowana na równi z umową zleceniem? Znajdź mi proszę taką firmę lub bank, która ma takie podejście. Obie są umowami cywilnoprawnymi, lecz instytucje finansowe naprawdę podchodzą do nich w różny sposób.

Dodaj odpowiedź do wątku

Dziękujemy!

Twoja odpowiedź zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.