Odmowa udzielenia chwilówki - co zrobić?

Witam. Mam dość dziwny problem i nie wiem co z nim zrobić. Udało mi się otrzymać chwilówkę na sumę 500 zł. Niestety w terminie nie udało mi się jej opłacić – minęły 3 dni po umówionej dacie, ale niestety nie mam skąd tych pieniędzy wziąć. Dlatego też postanowiłem skorzystać z innego parabanku – tam zaciągnąć pożyczkę, spłacić tą z którą zalegam. Zadzwoniłem, ale jedyne co usłyszałem to – „Przykro mi, ale musimy Panu odmówić”. Na pytanie – Dlaczego? Twierdzą, że mam już zaciągniętą chwilówkę, gdzie indziej i przez to oni się nie zgadzają, ponieważ wiedzą, że zalegam ze spłatą tych 500 zł. Tym większe było moje zdziwienie, bo jak zadałem pytanie – skąd to Państwo wiedzą, wykręcili się tym, że nie mogą udzielić mi takich informacji. Pytałem kilkukrotnie, więc chyba Pan nie wytrzymał i odpowiedział, że nie wiedzą tego z Rejestru Dłużników. To tym bardziej dziwne… Wydaje mi się, że moje dane osobowe wyciekły, bez mojej zgody. Ich system wewnętrzny zaindeksował mnie zupełnie bezprawnie… Wydaje mi się, że powinienem to zgłosić na policję, ale jeszcze wolę się upewnić – czy aby na pewno jest to pogwałcenie praw? Czy pociągnięcie kogoś, kto za tym stoi do odpowiedzialności karnej jest możliwe?

Sławek 2017-09-13
Generalnie wydaje mi się, że te firmy mają jakieś systemy informatyczne do wymiany informacji o nie do końca rzetelnych klientach. Jestem w stanie ich doskonale zrozumieć, muszą się przecież jakoś zabezpieczyć, w końcu chodzi tu o pieniądze.
A zobacz na umowie pożyczki czy też regulaminie jej udzielenia, czy nie znajduje się tam zapis, że firma może udzielać innym firmom informacji na temat nieterminowo spłacanych zobowiązań? Tak też informacyjnie - zamiast czekać nie wiadomo na co - mogłeś wnioskować o przesunięcie terminu spłaty - wówczas nie byłoby żadnego problemu. Jak to mawiają - Polak mądry po szkodzie.

Dodaj odpowiedź do wątku

Dziękujemy!

Twoja odpowiedź zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.