Komornik

Pytanie - jeżeli nie spłacę pożyczki w terminie i jakoś nie będzie mi za bardzo po drodze, by to uczynić, to po jakim czasie mogę spodziewać się wizyty komornika? Nie chodzi tu akurat o mnie, ale o mojego brata, który - jak zdążyłem zauważyć, ma strasznie lekceważące podejście do swoich obowiązków.

Zdzich 2017-09-14
Wydaje mi się, że najpierw firmy stosują miękkie formy windykacji, takie jak listy i telefony. Dopiero potem pewnie rusza windykator terenowy a na koniec sprawa idzie do sądu i firma mając nakaz zapłaty idzie z nim do komornika - bo tylko na tej podstawie komornik może podjąć windykację.
A z jakimi kosztami się to wszystko wiąże? Czy nawet przy małych kwotach może to urosnąć do dużych kwot?
Wszystkie koszta związane z windykacją zostaną później scedowane na Twojego brata. Każda firma pożyczkowa ma określone, z jakim kosztem wiąże się wysłanie listu lub też wykonanie telefonu, o wizycie windykatora terenowego nawet nie wspominając. Do tego podczas sprawy sądowej dochodzą koszty zastępstwa procesowego - nie jest to duża kwota, ale się zbiera wszystko. Komornik też swoje koszta dolicza, a te potrafią u niego być rozdmuchane do niebotycznych rozmiarów.

Dodaj odpowiedź do wątku

Dziękujemy!

Twoja odpowiedź zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.