Czy mogę otrzymać kolejną pożyczkę, jeśli spłacam już dwa kredyty?

Moje pytanie zostało ujęte już w tytule tego tematu. Rozwinę jednak swoją wypowiedź. Postanowiłem wziąć kredyt 20 000 złotych na samochód. Swojej historii w BIK nie mam, ponieważ to był mój pierwszy tzw. dziewiczy rejs. Kredyt spłacam miesięcznie – ratami w wysokości 550 zł. Po pewnym czasie, wziąłem drugi kredyt na 2000 zł na kanapę (210 zł miesięcznie), w której moja żona zakochała się, jak tylko zobaczyła ją w salonie meblowym. Nie mogłem jej odmówić, ale i tak musieliśmy pójść na kompromis i wybrać ten sam narożnik, ale w uboższej wersji – w poprzednim miesiącu bowiem byliśmy na wakacjach… wiecie jak to jest na wakacjach, wydatki są na ostatnim miejscu listy rzeczy do zapamiętania. Teraz jednak przyszedł czas na kolejną potrzebną inwestycję – wyprawkę dla naszego dzidziusia, który niedługo przyjdzie na świat. Chciałbym wziąć chwilówkę na 700 zł (więcej wykładam z naszego konta oszczędnościowego, ale nie chcę też żeby to wszystko wydać) i stąd moje pytanie: czy jeśli spłacam już dwa kredyty (oczywiście wszystko w terminie, zawsze na czas), to istnieje możliwość wzięcia trzeciej pożyczki?

Gabryś 2017-09-13
Tak, istnieje taka możliwość. Generalnie proponowałbym jednak przeorganizowanie swojego budżetu w taki sposób, by nie zachodziła konieczność brania kolejnej pożyczki. Może warto brać pod uwagę taką możliwość jak konsolidacja?
Gabryś - zastanów się, czy jest sens brania kolejnego zobowiązania w tak niedużej kwocie. Z racji tego, że urodzi się Wam dziecko, o czym wiedzieliście pewnie już dużo wcześniej ( no chyba, że ciąża została odkryta w 6-tym miesiącu), mieliście więcej czasu, by to wszystko sobie zorganizować. Ja na Twoim miejscu wziąłbym to jednak z konta oszczędnościowego i "uzupełnił" tę kwotę po otrzymaniu tzw. becikowego.

Dodaj odpowiedź do wątku

Dziękujemy!

Twoja odpowiedź zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.