Co zrobić, gdy pożyczka jest nadal aktywna, pomimo jej całkowitej spłaty?

Postanowiłem wziąć chwilówkę, ponieważ potrzebowałem pieniędzy na części do samochodu, żeby go naprawić. Udało się jednak dostać podwyżkę w pracy, więc postanowiłem zwrócić całą pożyczoną kwotę i przede wszystkim odstąpić od umowy. Wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcjami uzyskanymi na infolinii – wysłałem priorytet, w którym jasno informowałem od odstąpieniu umowy. Następnie skonsultowałem jeszcze kwotę, pozostałą do zapłaty. Pożyczkę oddałem nawet kilka dni przed terminem. Pieniądze wpłynęły na konto – otrzymałem potwierdzenie od parabanku. Firma, będąc zachwycona moim postępowaniem – pozwoliła mi na pozostawienie konta, twierdząc, że może w przyszłości jeszcze mi się przyda. W ten oto sposób wkroczyłem do jakiegoś koszmaru. Od kilku tygodni otrzymuję w ciągu tygodnia 4-5 telefonów, z działu obsługi klienta, windykacji, księgowości i rozliczeń. Powód – spłata nieszczęsnej pożyczki. Informowałem wszystkich bardzo uprzejmie, że kwota całościowa została spłacona – wysyłałem maile z załączonym dokumentem, potwierdzenie przelewów itd. Pracownicy, jak twierdzili, poddawali wszystko weryfikacji. Co z tego? Skoro za kilka dni miałem to samo. Czas mojej wytrzymałości dobiegł końca – czy ktoś wie, co w takim przypadku mogę zrobić? Jak dalej mam postępować z tą firmą? Nie mam już pomysłów!

Wojtek 2017-09-13

Dodaj odpowiedź do wątku

Dziękujemy!

Twoja odpowiedź zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.