Awaria systemu bankowego – opóźnienie ze spłatą chwilówki

Wczoraj upływał termin spłaty przedłużenia chwilówki, dlatego też wybrałam się do swojego banku, aby go zrealizować. Niestety, pech chciał, że akurat wczoraj bank przeżywał jakąś niesamowicie poważną awarię systemu. Kiedy ją naprawią – niewiadomo! Nie wiedziałam do końca co zrobić, bo – przelewanie pieniędzy w innych bankach na obce rachunki, od osoby, która nie ma u nich konta jest bardzo drogie. Wrzesień się zaczął, więc z pieniędzmi ciężko, tym bardziej, że trzeba kupić wyprawkę dla dzieciaków, zapłacić za ubezpieczenie samochodu i opłacić przedszkole. Nie widząc zbyt wielkiego pola do popisu, wybrałam się na pocztę. Pani w okienku uraczyła mnie kolejną złą wiadomością – przelew z poczty idzie 48 godzin. Zanim się obejrzałam była już 17:00, więc jedyne co mogłam zrobić to rozłożyć ręce. W regulaminie firmy, od której brałam chwilówkę, jest wyraźnie napisane, że za dzień uznania spłaty, uznawana jest data wpływu pieniędzy na konto. Czy jeśli spóźnię się ten jeden/dwa dni (w zależności od braku awarii w moim banku) ze spłatą chwilówki, to czy firma może wyciągnąć jakieś konsekwencje, tym bardziej, że sytuacja ta nie wynikała z mojego zaniedbania?

Mariola 2017-09-13

Dodaj odpowiedź do wątku

Dziękujemy!

Twoja odpowiedź zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.