Ocena firmy: 3.7/5

Ilość ocen:

3

Serwis superrata.pl powstał z myślą o osobach, które chcą pożyczyć gotówkę na dowolny cel. Rzeczywiście w tym miejscu, nie musimy się tłumaczyć po co potrzebne są nam pieniądze. Wystarczy tylko złożyć bardzo prosty wniosek, by po kilkunastu minutach móc się cieszyć potrzebną gotówką.

To, co wyróżnia serwis superrata.pl na tle innych Pożyczkodawców, to przede wszystkim przejrzyste zasady, bez żadnych ukrytych kosztów. To właśnie dlatego serwis z każdym miesiącem zyskuje coraz większe grono zadowolonych Klientów, którzy w zupełności zaufali i skorzystali z atrakcyjnej oferty.
Klienci dodatkowo, w każdej chwili mogą skorzystać z profesjonalnej obsługi. Zatem, jeżeli tylko pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, czy pożyczka na pewno będzie dla nas odpowiednia, bądź tez nie zrozumiemy do końca oferty, z czym raczej nie powinno być problemu, to w każde chwili możemy zwrócić się o pomoc do konsultantów.

Pożyczka chwilówka w Super Rata

Serwis superrata.pl specjalizuje się w udzielaniu pożyczek ratalnych. To właśnie w tym miejscu, możemy ubiegać się o pożyczkę w wysokości od 1000 do nawet 5000 złotych. Natomiast okres spłaty może wynieść od 8 do 30 miesięcy.
Na stronie internetowej Pożyczkodawcy, mamy do czynienia z intuicyjnym kalkulatorem, dzięki któremu dowiemy się wszystkiego na temat kosztów, z jakimi zmierzymy się podczas skorzystania z produktu. Po wyliczeniach podanych przez kalkulator, mamy do czynienia z takimi informacjami jak koszty, które poniesiemy z tytułu zaciągniętej pożyczki, ile będzie nas wynosić miesięczna rata, a także w którym dokładnie dniu przypadnie spłata całego zobowiązania.

Oczywiście możemy sobie na spokojnie ustalać wszystkie warunki pożyczki, dopasowując jej cechy do naszych możliwości finansowych oraz oczekiwań.

Jak wziąć pożyczkę w firmie Super Rata krok po kroku?

Mimo, że mamy do czynienia z pożyczką o dość dużej kwocie maksymalnej, a także wyróżniającej się bardzo długim okresem spłaty, to tak naprawdę pożyczanie jest banalnie proste. W tym celu wystarczy pokonać tylko kilka kroków, by po chwili móc się cieszyć upragnioną pożyczką.

Pierwszym krokiem, który muszą pokonać tylko nowi Klienci, jest rejestracja swoich danych na serwisie. W tym celu należy uzupełnić wszystkie swoje dane w prostym i krótkim formularzu. Kolejnym krokiem będzie wysłanie tego wniosku oraz czekanie na odpowiedź. Oczywiście wcześniej dokładnie ustal, jaką kwotę chcesz pożyczyć, a także w jakim terminie postanowisz ją spłacić. Gdy tylko odpowiedź będzie pozytywna, możesz w niedługim czasie spodziewać się przelewu na swoje konto bankowe.

Jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek pytania, to w każdej chwili możesz je kierować do Biura Obsługi Klienta. Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20:00, a także w soboty w godzinach od 9:00 do 17:00. Z Biurem Obsługi Klienta możemy kontaktować się zarówno drogą telefoniczną, jak i również wysyłając maila.

Zanim jeszcze zdecydujemy się na pożyczkę w serwisie SuperRata, wcześniej warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście spełniamy wszystkie postawione wymagania. Okazuje się, że nie są one zbyt wygórowane, zatem większość osób bez żadnego problemu jest w stanie je spełnić. Do takich warunków zalicza się przede wszystkim posiadanie ukończonych 18 lat. Jednocześnie warto zaznaczyć, że w tym przypadku firma nie nakłada żadnych górnych granic, jeżeli chodzi o wiek Pożyczkobiorcy. Dodatkowo musimy posiadać numer PESEL, być obywatelem Polski oraz wykazywać się stałym miejscem zamieszkania na terenie Polski.
Składając wniosek o pożyczkę oświadczamy stałe zarobki gwarantujące uzyskanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Firma również sprawdza naszą historię kredytową w popularnych bazach dłużników. Jeżeli któryś z tych warunków nie zostanie spełniony, to możemy spodziewać się tego, że nasz wniosek zostanie odrzucony.

Pożyczkobiorcy, którzy są zainteresowani spłatą pożyczki przed terminem, mogą jak najbardziej skorzystać z tej możliwości. W tym miejscu warto dodać również o tym, że zostaną zwrócone koszty za niewykorzystany okres, jaki był zawarty w umowie.

Wpłata każdej raty będzie księgowana na poczet odsetek kapitałowych, prowizji administracyjnej, prowizji przygotowawczej, a także samego kapitału. Jeżeli zdecydujemy się na spłatę pożyczki za pośrednictwem przelewów GIRO, to dodatkowo do kosztów pożyczki doliczana jest jeszcze prowizja za wykonanie tego typu przelewu.

Klienci zgodnie z ustawą z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim mają możliwość skorzystania z odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia. W tym celu należy wysłać Pożyczkodawcy odpowiednie oświadczenie, którego wzór również zostanie przesłany bezpośrednio do Klienta. Gdy oświadczenie zostanie złożone, to od tego momentu, Klient ma 30 dni na oddanie całej pożyczonej kwoty wraz z naliczonymi odsetkami ustawowymi. Jeżeli jednak zdecydujemy się na zrezygnowanie z pożyczki, musimy liczyć się z tym, iż Pożyczkodawca nie udzieli nam kolejnego wsparcia, mimo spełnienia wszystkich wymaganych warunków.

Pamiętajmy również, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, powinniśmy zawsze kontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Konsultanci są do naszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00, a także w soboty w godzinach od 9:00 do 17:00.

Firma nie udostępnia możliwości zaciągania więcej, niż jednej pożyczki w danym terminie. Jednak osoby, które posiadają pożyczki lub też kredyty w innych instytucjach finansowych jak najbardziej mogą się ubiegać o pożyczkę. Najważniejsze jest to, by w takich sytuacjach koniecznie były spełnione podstawowe warunki. Zatem pożyczka będzie udzielona wyłącznie osobom, które wykazują się odpowiednią zdolnością kredytową, a także nie mają żadnych zaległości finansowych.

Wszystkie informacje na temat sposobu spłaty pożyczki, a także kosztów zawarte są w Umowie Ramowej. Natomiast daty kolejnych rat miesięcznych, dostępne będą w Harmonogramie Spłaty. Należy go przestrzegać, by nie dopuścić do naliczania kosztów związanych z brakiem terminowej spłaty.

WEŹ POŻYCZKĘ

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety w przypadku pożyczki ratalnej udzielanej przez serwis SuperRata, nie możesz ubiegać się o przedłużenie terminu spłaty. Jednak, jeżeli tylko pojawią się jakiekolwiek przesłanki ku temu, że nie zdążysz spłacić którejkolwiek raty w wyznaczonym terminie, to jak najszybciej skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta. Dzięki temu konsultanci pomogą rozwiązać Twój problem w dogodny dla obu stron sposób. Najważniejsze jest to, by nie zwlekać, ponieważ w takich okolicznościach, do naszych kosztów, zaczną być doliczane opłaty związane z nieterminową spłatą.

Tutaj warto wspomnieć również o tym, że Pożyczkobiorcy, którym zależy również na zmianie dnia terminu spłaty, także muszą wcześniej sobie dokładnie przemyśleć tę kwestię. Ponieważ w momencie wybrania dnia spłaty każdej raty w miesiącu, nie ma możliwości jej późniejszej modyfikacji.

Koszty nieterminowości

Jeżeli zdarzy nam się nie spłacać pożyczki w terminie, to mimo wszystko powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, iż od pierwszego dnia opóźnienia, do naszego konta będą doliczane dodatkowe koszty nieterminowości. Do nich zaliczać się będą przede wszystkim odsetki karne, które są ustalane w art. 481 ust. 2 w Kodeksie Cywilnym. Według tych przepisów, mamy do czynienia obecnie z dwukrotnością sumy stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego oraz 5,5 punktów procentowych. Dlatego serwis wylicza odsetki za opóźnienie na poziomie 14% w skali roku. Oczywiście, jeżeli tylko dojdzie do jakichkolwiek zmian w wysokości odsetek zostaniemy o tym natychmiast poinformowani.

Do innych konsekwencji zalicza się również przekazanie sprawy firmom windykacyjnym, które zajmują się odzyskiwaniem wierzytelności. Oczywiście koszty związane z podjętymi czynnościami windykacyjnymi, będą leżeć po stronie Pożyczkobiorcy.
Jeżeli mimo pewnych działań, a także wysyłanych upomnień, nadal firma nie będzie mogła odzyskać swoich wierzytelności, to serwis zastrzega sobie możliwość umieszczenia danych osobowych nierzetelnych Klientów w bazach dłużników. Takie kroki będą mieć poważne skutki szczególnie w przyszłości, kiedy Klient będzie ubiegał się o pożyczkę lub kredyt w innych instytucjach finansowych.

Jeżeli będzie nam zależeć na tym, by dokonywane przez nas wpłaty były terminowe, to nie należy skupiać się wyłącznie na Harmonogramie Spłat. Ponieważ serwis za uregulowanie wpłaty rozumie przelew, który został zaksięgowany na jego koncie. W momencie, gdy wykonujesz przelew z banku, w których rachunku nie posiada serwis, to musisz się liczyć z dłuższym czasem księgowania. Jest on uzależniony od wytyczonych sesji między bankami. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie, w jakich dokładnie bankach posiada konta Pożyczkodawca. Wtedy będziemy mogli ocenić, czy nasz przelew zostanie zaksięgowany automatycznie po jego wykonaniu, czy jednak musimy liczyć się z dłuższym terminem. Jeżeli nie będziemy mieli rachunku w tym samym banku, wtedy warto zadbać o wcześniejszy przelew.

Banki, w których serwis SuperRata posiada swoje rachunki:
- Alior Bank
- Bank Zachodni WBK
- mBank
- Bank Pekao
- PKO Bank Polski
- DNB
- Millennium Bank
- Bank BGŻ
- ING Bank
- BNP Paribas
- Get In Bank
- Bank Pocztowy
- Inteligo Bank
- Bank BPH
- CitiBank
- BOŚ Bank
- Deutsche Bank
- Idea Bank
- Meritum Bank
- Raiffeisen Bank
- Blue Cash System Płatności
- Credit Agricole
- Toyota Bank
- Volkswagen Bank

Podsumowanie firmy

Pożyczka oferowana przez serwis SuperRaty jest dogodnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybkiego wsparcia finansowego w wysokości od 1000 do 5000 złotych. Największą zaletą oferty jest to, że firma udostępnia bardzo długi okres spłaty, wynoszący nawet do 30 miesięcy.br /> Ponadto firma przy takich korzystnych warunkach, nie stawia wyjątkowo wygórowanych oczekiwań. Wystarczy, że będziemy pełnoletnimi obywatelami Polski, posiadającymi stały adres zamieszkania. Dodatkowo musimy się wykazywać odpowiednią zdolnością kredytową, a także pozytywną historią kredytową. Dzięki temu pożyczenie pieniędzy na potrzebne dla nas cele lub niespodziewane wydatki, nie będzie stanowić żadnego, większego problemu. Dzięki umieszczonemu na stronie internetowej kalkulatorowi, jesteśmy w stanie dokładnie zapoznać się ze wszystkimi kosztami pożyczki. W ten sposób możemy wcześniej ustalić, czy konkretna kwota jaką przyjdzie nam spłacać każdego miesiąca, rzeczywiście znajduje się w zasięgu naszych możliwości, czy jednak zmniejszyć kwotę pożyczki lub wydłużyć okres spłaty.br /> Co prawda serwis nie udostępnia nam możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki, ale gdy tylko pojawią się tego typu problemy, to w każdej chwili możemy skorzystać z możliwości kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Na pewno w tego typu oraz innych sytuacjach, będziemy mogli liczyć na bardzo duże wsparcie ze strony doświadczonych konsultantów.br /> Klienci, którzy są zainteresowani pożyczką w serwisie, mimo posiadanego już kredytu lub pożyczki w innym miejscu, oczywiście mogą się o nią ubiegać. Najważniejsze jest to, żeby posiadać odpowiednią zdolność kredytową, a także pozytywną historię kredytową. Wtedy nie powinno być najmniejszego problemu z otrzymaniem oczekiwanego wsparcia.

WEŹ POŻYCZKĘ

Opinie o firmie Super Rata

    Brak opinii, dodaj pierwszą!

Dziękujemy!

Twoja opinia zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Twoja ocena firmy:

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.