Wasza ocena firmy: 4/5

Ilość ocen firmy:

6

Serwis pozyczkomat.pl jest własnością operatora Friendly Finance Poland, który właśnie specjalizuje się w udzielaniu krótkoterminowych pożyczek osobom fizycznym. Właśnie taka sama oferta kierowana jest za pośrednictwem strony Pożyczkomat. W tym miejscu można wnioskować o pożyczkę na dowolny cel w wysokości nawet do 7,5 tys. złotych.

Firma wyróżnia się przede wszystkim tym, iż swoim Klientom udostępnia jak najbardziej klarowne zasady, a także przejrzyste koszty. W związku z tym nie ma w ogóle mowy o jakichkolwiek ukrytych opłatach, które miałyby się okazać niemiłą niespodzianką dla wszystkich Klientów. Dogodny oraz prosty formularz jest jedynym krokiem, jaki dzieli potencjalnych Pożyczkobiorców od otrzymania potrzebnej im gotówki. Jest to naprawdę wygodna forma pożyczania pieniędzy, ponieważ wszystko możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, w każdej chwili możemy liczyć na całkowite wsparcie ze strony Biura Obsługi Klienta, które jest naprawdę bardzo dyspozycyjne.

Oferta Pożyczkomat - rodzaje pożyczek

Pożyczkomat specjalizuje się w udzielaniu krótkoterminowych pożyczek w wysokości od 200 do 7500 złotych, z okresem spłaty wynoszącym od 7 do 35 dni. Zatem w przypadku tego serwisu mamy do czynienia z okresem spłaty dłuższym o 5 dni, w porównaniu do tradycyjnych chwilówek. Oczywiście maksymalna kwota jest dostępna dopiero dla stałych Klientów, którzy wcześniej wszystkie swoje zobowiązania spłacają w wyznaczonym terminie:
- za 1 razem, można wnioskować maks. o 1500 złotych
- za 2 razem, można wnioskować maks. o 3000 złotych
- za 3 i 4 razem, można wnioskować maks. o 5000 złotych
- za 5 razem, można wnioskować maks. o 6000 złotych
- za 6 i każdym kolejnym razem, można wnioskować o maksymalną kwotę, czyli o 7,5 tys. złotych


Jeżeli interesujemy się pożyczką w serwisie pozyczkomat.pl, to na pewno chcemy się dowiedzieć również czegoś więcej na temat wszystkich opłat. Możemy je dokładnie sprawdzić poprzez narzędzie znajdujące się na stronie internetowej, którym jest oczywiście kalkulator finansowy. Właśnie w ten sposób możemy dokładnie sprawdzić, jaki wyniesie nas całkowity koszt pożyczki, a także w jakim dniu przypadnie nam spłata całego zobowiązania. Suwaki odpowiedzialne za ustawienie kwoty, jaką chcemy pożyczyć, a także terminu spłaty, a także błyskawicznie pojawiający się wynik, pozwolą nam na dogodne ustawienia. W końcu należy pamiętać nie tylko o tym, że pożyczone pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel, ale również o tym, że później całe zobowiązanie musimy spłacić, najlepiej oczywiście w wyznaczonym terminie.

Jak wziąć pożyczkę w firmie Pożyczkomat krok po kroku?

Pożyczanie pieniędzy w serwisie pożyczkomat.pl jest naprawdę bardzo łatwe i przyjemne. Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy spełniamy kilka podstawowych warunków. Okazuje się, że nie są one skomplikowane, więc też nie powinno być większych problemów, by przejść do konkretnych kroków, mających na celu ubieganie się o pożyczkę.

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytania:
- Czy jesteś osobą powyżej 20 roku życia?
- Czy jesteś obywatelem Polski, a także posiadasz w Polsce stały adres zamieszkania?
- Czy posiadasz ważny dowód osobisty?
- Czy posiadasz numer rachunku bankowego, numer telefonu komórkowego, a także adres e-mail?


Jeżeli odpowiesz na wszystkie powyższe pytania twierdząco, to raczej nie będziesz miał żadnych problemów z otrzymaniem gotówki w serwisie pożyczkomat.pl.

Możesz zatem przejść do kolejnego etapu, którym jest dokładne określenie tego, ile pieniędzy rzeczywiście potrzebujesz, a także w jakim terminie jesteś w stanie spłacić swoje zobowiązanie. W ten sposób przynajmniej będziesz mieć pewność, że nie pojawią się żadne problemy w spłacie. Po ustaleniu takich elementów pożyczki, należy kliknąć "Weź Pożyczkę". Następnie przejdziesz do paneli rejestracyjnego.

Następnie wystarczy wypełnić wniosek o zarejestrowanie Twoich danych osobowych. Nie jest to skomplikowany formularz. Jego wypełnienie zajmie Ci maksymalnie kilka chwil. W tym miejscu musisz podać swoje podstawowe dane osobowe, które następnie oczywiście będą weryfikowane. Istotne jest również to, żeby wypełnić wniosek prawidłowo. Ponieważ pojawiające się w nim błędy mogą skutkować odrzuceniem formularza. Gdy wypełniona ankieta zostanie przez Ciebie wysłana, kolejnym krokiem jest zapoznanie się z treścią umowy, która zostanie przekazana na Twoją skrzynkę mailową. Nie spiesz się z podejmowaniem decyzji. Lepiej jest poświęcić kilka minut więcej, na zapoznanie się z treścią umowy, niż później gdy zostanie ona zaakceptowana - zauważyć pewne rzeczy, z którymi się nie zgodzisz.

W momencie, kiedy zdecydujesz się na zaakceptowanie treści zawartych w umowie, a także na wszystkie warunki, możesz dokonać przelewu weryfikacyjnego. Jest to przelew na symboliczną kwotę w wysokości 0,01 zł. Dlatego nie powinno być najmniejszego problemu z tym, żeby dysponować 1 groszem na swoim koncie. Ważne jest to, żeby przelew weryfikacyjny koniecznie został wykonany z Twojego rachunku bankowego. Ponieważ jest on potrzebny w celu potwierdzenia Twoich danych osobowych.

Następnie nie pozostaje Ci już nic innego, jak po prostu czekać na decyzję ze strony Pożyczkodawcy. Na szczęście okres oczekiwania jest bardzo krótki, zwykle wynosi kilkanaście minut. O decyzji ze strony serwisu będziesz powiadomiony poprzez SMS-a. Po pozytywnej weryfikacji Twoich danych, a także stwierdzeniu, iż posiadasz odpowiednią zdolność kredytową, otrzymasz pożyczoną kwotę na swoje konto bankowe.

Chcesz się dowiedzieć, w jakim czasie możesz spodziewać się wszystkich wpłat, zarówno przelewu weryfikacyjnego, jak i również przelewu na Twoje konto z pożyczką? Musisz przede wszystkim się skupić na sprawdzeniu, w jakich bankach Pożyczkodawca posiada konta. Wtedy sprawdzisz, czy przelew zostanie zaksięgowany błyskawicznie, czy jednak będzie musiał być księgowany według konkretnych sesji, jakie są ustalone między poszczególnymi bankami.

Banki, w których Pożyczkodawca posiada konta:
- Millennium
- PKO BP
- BZ WBK
- Kredyt Bank
- Nordea
- Pekao SA
- mBank

WEŹ POŻYCZKĘ

Możliwość przedłużenia pożyczki

Firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, dlatego bierze pod uwagę, iż niektórzy Pożyczkobiorcy mogą nie poradzić sobie z różnych przyczyn ze spłatą zobowiązania w terminie. Specjalnie dla nich przygotowane są specjalne rozwiązania. Jednym z nich jest oczywiście możliwość przedłużenia terminu spłaty. Natomiast, jeżeli ta opcja nie będzie zbyt dogodna, można wnioskować wtedy o rozłożenie całego zobowiązania na raty.

Jednak to, jaka forma zostanie wybrana, a także czy w związku ze skorzystaniem z tych usług, poniesiemy jakiekolwiek koszty, dowiemy się dopiero po skontaktowaniu się z Biurem Obsługi Klienta. Najlepiej jest to zrobić jeszcze w momencie, kiedy spodziewamy się, że przekroczymy termin płatności. Wtedy mamy największe szanse na to, że nie będziemy zobowiązani do zapłaty żadnych karnych odsetek.

Koszty nieterminowości

W chwili, kiedy zaczniemy się spóźniać z płatnością w wyznaczonym terminie, należy koniecznie wziąć pod uwagę, iż za każdy dzień opóźnienia, do naszego rachunku będą doliczane karne odsetki.

Odsetki za opóźnienie naliczane są w wysokości dwukrotności stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego oraz 5,5 punktów procentowych. W związku z tym, nie są one ustalane przez każdą firmę z osobna, ale mają na nią wpływ odpowiednie przepisy zawarte w Polskim prawie. Warto również pamiętać o tym, że jeżeli w czasie trwania umowy dojdzie do jakichkolwiek zmian wysokości odsetek za opóźnienie, to natychmiast zostaniemy o tym poinformowani. Oczywiście nowe stawki zaczną nas również obowiązywać.

Jednak trzeba liczyć się również z tym, że odsetki karne, nie są jedyną konsekwencją, z jaką musimy się zmierzyć przy opóźnieniach w spłacie naszego zobowiązania. Należy tutaj koniecznie wspomnieć jeszcze o tym, że brak wpłaty w terminie 60 dni od momentu upłynięcia terminu spłaty, a także w wyniku upływu 30 dni od wysłania pierwszego monitu, możemy spodziewać się, iż nasze dane zostaną umieszczone w rejestrach dłużników. Warunkiem takiego wpisu jest również minimalna kwota zadłużenia utrzymująca się na poziomie 200 złotych. Wtedy nasze nazwisko w Biurach Informacji Gospodarczej, będzie figurowało niestety, jako niewypłacalny Pożyczkobiorca. W związku z tym, możemy mieć bardzo duże problemy z zaciągnięciem kolejnych pożyczek lub kredytów.

Do pozostałych konsekwencji zalicza się również wysyłanie monitów, między innymi drogą elektroniczną, listowną, telefoniczną lub też za pośrednictwem wiadomości SMS. Za wysyłanie każdego upomnienia do rachunku Pożyczkobiorcy doliczane są również odpowiednie koszty.
Firma zastrzega sobie możliwość wszczęcia postępowania sądowego. W takich okolicznościach możliwe jest nawet przekazanie sprawy innym podmiotom. Oczywiście wszelkie koszty pojawiające się w wyniku postępowania windykacyjnego, będą leżeć po stronie Pożyczkobiorcy. Jeżeli powyższe działania nie będą skutkować oddaniem zaległości finansowych, serwis ma prawo wejść ze sprawą na drogę sądową. Tutaj należy również pamiętać o tym, że koszty sądowe także leżą po stronie Pożyczkobiorcy. Dlatego, jeżeli chcemy uniknąć naprawdę wysokich kosztów nieterminowości, warto mimo wszystko wcześniej zastanowić się nad tym, czy na pewno poradzimy sobie ze spłatą konkretnego zobowiązania w wyznaczonym terminie. Natomiast, gdy już się pojawią jakiekolwiek problemy ze spłatą zadłużenia, to faktycznie należy jak najszybciej skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Ponieważ już wiemy, że istnieje możliwość przesunięcia terminu płatności, bądź też rozłożenia długu na dogodne raty.

Podsumowanie firmy

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki w serwisie Pożyczkomat, możemy spodziewać się naprawdę wielu ciekawych udogodnień. Przede wszystkim, powinniśmy wziąć pod uwagę to, że już jako nowi Klienci możemy załapać się na promocyjną pożyczkę. Mowa jest tutaj oczywiście o promocyjnej pożyczce w wysokości od 200 do 1500 złotych.

Jeżeli już będziemy stałymi Klientami, którzy jednocześnie spłacają wszystkie swoje wcześniejsze pożyczki w wyznaczonym terminie, to maksymalna kwota, o jaką będziemy mogli się ubiegać wzrośnie do 7,5 tys. złotych. Pożyczkomat jest serwisem, który bez najmniejszego problemu daje nam możliwość przedłużenia terminu spłaty, bądź też rozłożenia jej na dogodne raty. Oczywiście wcześniej takie kwestie powinniśmy ustalić z Biurem Obsługi Klienta. Jednak jest to dogodne rozwiązanie, szczególnie jeżeli będzie nam zależeć na tym, by uniknąć kosztownych opłat związanych z brakiem terminowej wpłaty.

Na pewno dużym ułatwieniem jest to, że wszystkie formalności, których i tak nie ma zbyt wiele, możemy z powodzeniem załatwiać za pośrednictwem Internetu. Firma nie wymaga od nas żadnych poręczeń lub zaświadczeń o zarobkach. W takim razie w zupełności wystarczy tylko skan dowodu osobistego oraz prawidłowo wypełniony formularz.

WEŹ POŻYCZKĘ

Opinie o firmie Pożyczkomat

    Brak opinii, dodaj pierwszą!

Dziękujemy!

Twoja opinia zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Twoja ocena firmy:

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.