Wasza ocena firmy: 4/5

Ilość ocen firmy:

109

MoneyMan jest międzynarodową firmą, która zajmuje się udzielaniem pożyczek krótkoterminowych. To właśnie w tym serwisie możesz z powodzeniem wnioskować o kwotę w wysokości od 100 do 5000 złotych, jednocześnie decydując się na okres spłaty wynoszący od 5 do 61 dni. Serwis przedstawia swoje produkty w sposób niezwykle czytelny, a także oferując swoim Klientom atrakcyjne warunki spłaty. Nowi Klienci mogą liczyć przede wszystkim na to, że kwota spłaty będzie idealnie równa kwocie pożyczonej. Do rachunku Pożyczkobiorcy nie zostaną naliczone żadne dodatkowe koszty.

Oferta firmy MoneyMan kierowana jest przede wszystkim do osób, którym zależy na czasie. Błyskawiczna decyzyjność, a także minimum formalności powoduje, że pożyczki są dostępne niemalże dla każdego. Wystarczy, że posiadasz stałe dochody, a także nie wykazujesz się żadnymi wcześniejszymi zaległościami finansowymi i pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie.
Dodatkowo pożyczoną kwotę możesz przeznaczyć dosłownie na każdy cel, jaki tylko sobie wymyślisz. Serwis w żadnym wniosku lub formularzu nie wymaga podania informacji po co są potrzebne pieniądze przelewane w ramach pożyczki.

Główną domeną firmy jest zespół składający się z młodych osób wykazujących się bardzo dużym doświadczeniem. W ten sposób serwis MoneyMan jest na wyciągnięcie ręki Klientów, którzy natychmiast potrzebują gotówki.

Oferta MoneyMan - rodzaje pożyczek

Oferta firmy Moneyman jest dość złożona. Ponieważ można tutaj z powodzeniem wymienić wiele ciekawych rozwiązań. Do nich zaliczają się oczywiście pożyczki krótkoterminowe w kwocie od 100 do 5000 złotych. Natomiast okres spłaty wynosi w przypadku każdej z nich od 5 do 61 dni. Jest to zdecydowanie dłużej niż w przypadku standardowych chwilówek z okresem spłaty wynoszącym 30 dni.

Pożyczki krótkoterminowe w serwisie MoneyMan udzielane są na kilku podstawowych poziomach:
- Pożyczka Poziom Start - pożyczka adresowana wyłącznie do nowych Klientów. Pożyczając w serwisie MoneyMan po raz pierwszy, możesz wnioskować o kwotę w wysokości od 100 do 1500 złotych z okresem spłaty wynoszącym od 5 do 61 dni. Jest to pożyczka bezpłatna pod warunkiem, że zostanie spłacona w wyznaczonym terminie.
- Pożyczka Poziom Super Star - pożyczka w wysokości od 1550 do 2000 złotych z okresem spłaty wynoszącym od 5 do 61 dni. Pożyczka wyróżnia się bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem, które podane jest na stronie internetowej.
- Pożyczka Poziom Mega - pożyczka w wysokości od 2050 do 3000 złotych z okresem spłaty wynoszącym od 1 do 3 miesięcy. Jest to oferta kierowana już do stałych Klientów, którzy powracają do serwisu MoneyMan po raz kolejny. Jest to pożyczka, którą można swobodnie spłacać w miesięcznych ratach.
- Pożyczka Poziom Turbo - pożyczka w wysokości od 3050 do 4000 złotych z okresem spłaty wynoszącym od 1 do 4 miesięcy. Serwis MoneyMan daje w ten sposób możliwość pożyczenia jeszcze większej kwoty wraz z dłuższym terminem spłaty.
- Pożyczka SuperTurbo - pożyczka w wysokości od 4050 do 5000 złotych z okresem spłaty wynoszącym od 1 do 6 miesięcy. Jest to najwyższy poziom pożyczki, jaką można osiągnąć jako Klient. To pokazuje, że regularne korzystanie z oferty serwisu MoneyMan jest bardzo opłacalne.


Klienci po dokonaniu rejestracji na swoje konto zyskują dostęp do indywidualnej oferty. Opłaca się pożyczać, a następnie spłacać wszystkie zobowiązania w terminie. Ponieważ w ten sposób można zyskać jeszcze więcej bonusów i rabatów obniżających koszty pożyczki. Zanim zdecydujesz się na zaciągnięcie pożyczki krótkoterminowej bądź ratalnej, nie zapomnij również o dokładnym zapoznaniu się z regulaminami oraz treścią umowy. Wysyłając wniosek, dajesz do zrozumienia, że akceptujesz i przyjmujesz wszystkie warunki ustalone przez Pożyczkodawcę. Pamiętaj, że weryfikacja Klienta przebiega w sposób rzetelny, ale i również bardzo indywidualny. Dlatego nie ma reguły, że osoba mająca identyczną zdolność finansową oraz historię kredytową jak Ty, również otrzyma pożyczkę. Wszystkie wnioski rozpatrywane są w sposób indywidualny.

Jak wziąć pożyczkę w firmie MoneyMan krok po kroku?

Pożyczanie pieniędzy w serwisie MoneyMan jest bardzo proste. W tym celu należy mieć tylko dostęp do Internetu, a wszystkie formalności zajmą dosłownie kilka minut. Firma nie ma zbyt wielkich wymagań wobec potencjalnych Klientów. Nie są potrzebne żadne zaświadczenia o dochodach, zabezpieczenia pożyczki, czy też podpisy poręczycieli. Dodatkowo podczas składania wniosku, nie masz obowiązku przesyłania żadnych skomplikowanych dokumentów. Jedyne co musisz spełnić, to ukończony 18 rok życia, posiadanie obywatelstwa polskiego, posiadanie numeru telefonu, numeru konta oraz adresu e-mail.

Tylko 3 proste kroki dzielą Cię od atrakcyjnej pożyczki. Pierwszym krokiem jest dokładne określenie, jaką kwotę potrzebujesz, a także w jakim terminie jesteś ją spłacić. Następnie będziesz poproszony o uzupełnienie formularza rejestracyjnego. Pamiętaj o prawidłowym uzupełnianiu wszystkich danych. Ponieważ pojawiające się błędy mogą przyczynić się do odrzucenia wniosku. Przed wysłaniem formularza zgłoszeniowego o pożyczkę, koniecznie zapoznaj się jeszcze z regulaminem oferty.

Kolejnym krokiem jest weryfikacja Twoich danych osobowych. W tym celu należy przelać symboliczną kwotę w wysokości 1 grosza na podany rachunek bankowy Pożyczkodawcy. Po zaksięgowaniu przelewu dochodzi do weryfikacji wszystkich Twoich danych, a także oceny Twojej zdolności i historii kredytowej. Jeżeli okaże się, że spełniasz wszystkie wymagania, Twój wniosek zostanie zaakceptowany. Spodziewaj się szybkiego przelewu na Twoje konto bankowe.

Ubiegając się o pożyczkę kolejnym razem, nie musisz już dokonywać przelewu weryfikacyjnego, ponieważ Twoje dane są już sprawdzone. Wystarczy tylko, że swoje wcześniejsze zadłużenie spłacisz w wyznaczonym terminie.

Klienci, którzy podadzą adres Pracodawcy, zwiększają swoje szanse na otrzymanie pożyczki. Może zdarzyć się taka możliwość, że Pożyczkodawca skontaktuje się z pracodawcą w celu potwierdzenia miejsca pracy, a także otrzymywanych zarobków. Jednak do takich sytuacji dochodzi tylko wtedy, kiedy pojawiają się pewne wątpliwości co do składanego oświadczenia.
Jeżeli mimo wysłanego wniosku, a także wstępnej weryfikacji danych pożyczka nie została udzielona, to można spodziewać się tego, iż Klient nie odebrał telefonu od konsultanta, który próbował się z nim skontaktować w celu weryfikacji jego danych.

Zdecydowanie się na pożyczkę oznacza jednocześnie zobowiązanie się do terminowej spłaty. Uregulowania można dokonać między innymi poprzez przelew na rachunek bankowy firmy. W tym przypadku należy koniecznie w tytule wpisać numer umowy pożyczki krótkoterminowej bądź też pożyczki ratalnej. Spłaty można dokonać również za pośrednictwem usługodawców współpracujących z IDF, po wcześniejszym zalogowaniu się na Panel Klienta.

Należy pamiętać, że dniem spłaty jest moment zaksięgowania przelewu na koncie Pożyczkodawcy. Dlatego, jeżeli nie posiadasz konta osobistego w tym samym banku co Pożyczkodawca, musisz uwzględnić godziny sesji międzybankowych. Uwzględnienie odpowiedniego zapasu czasu uchroni Cię przed zbyt późnym zaksięgowaniem przelewu i ewentualnym przeterminowaniem pożyczki.

Jeżeli nie spłacisz swojej pożyczki w całości, a jedynie w części to przelew będzie księgowany według określonych priorytetów. Spłata częściowa na poczet pożyczki krótkoterminowej będzie księgowana w pierwszej kolejności na:
- odsetki za opóźnienie
- odsetki naliczone od pożyczonego kapitału
- prowizję
- pożyczony kapitał


Gdy wpłata dotyczy pożyczki ratalnej, przelew będzie księgowany w pierwszej kolejności na poczet:
- odsetek naliczanych za opóźnienie w przypadku danej raty
- odsetek kapitałowych naliczanych w danej racie
- prowizji przypadających na daną ratę
- wartości kapitałowej konkretnej raty


Klienci mogą skorzystać z możliwości dokonania wcześniejszej spłaty swojego zadłużenia. W takich okolicznościach mogą spodziewać się zwrotu kosztów (odsetek kapitałowych i prowizji), które są naliczone za niewykorzystany okres.

WEŹ POŻYCZKĘ

Możliwość przedłużenia pożyczki

Z możliwości przedłużenia terminu spłaty mogą skorzystać wyłącznie Klienci korzystający z pożyczek ratalnych. By skorzystać z takiej możliwości, muszą złożyć odpowiedni wniosek, który znajduje się po zalogowaniu na ich panel Klienta. Najważniejsze jest to, że wniosek może zostać złożony zarówno jeszcze przed upłynięciem pierwotnego terminu spłaty, jak i również po jego upłynięciu.
Natomiast osoby, które spłacają aktualnie pożyczkę krótkoterminową, nie mogą skorzystać z takiej opcji.
Przedłużenie pożyczki oznacza to, że zobowiązujesz się do terminowej spłaty. W przypadku skorzystania z tej opcji, a braku spłaty w wyznaczonym terminie niestety można spodziewać się, że Serwis nie udostępni drugi raz takiej szansy. Klient będzie wtedy musiał się koniecznie zmierzyć ze wszelkimi kosztami nieterminowości, a także pozostałymi konsekwencjami.

Koszty nieterminowości

Osoby, które nie mogą spłacić pożyczki w wyznaczonym terminie, są zobowiązane do pokrycia kosztów nieterminowości. Do nich zaliczają się przede wszystkim odsetki za opóźnienie, które wyliczane są na podstawie wskaźnika ustalonego w Umowie pożyczki odnawialnej. Do pozostałych kosztów nieterminowości zalicza się również roszczenie długu poprzez drogę windykacji lub wszczęcie postępowania sądowego.
Wysokość odsetek naliczana jest według odsetek ustawowych. Jest to suma dwukrotności odsetek ustawowych będących sumą stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego oraz 5,5 punktów procentowych. Jeżeli w czasie trwania umowy dojdzie do jakichkolwiek zmian w wysokości odsetek, Klienci zostaną o tym niezwłocznie poinformowani.

Do jednych z konsekwencji wynikających z braku spłaty pożyczki w terminie, zalicza się również wysyłanie monitów za pośrednictwem poczty elektronicznej, wiadomości tekstowych SMS, pisemnych wezwań. Ale także Pożyczkodawca zobowiązuje się również do tego, że upomnienia mogą odbywać się drogą telefoniczną, jak i również poprzez nawiązanie kontaktu bezpośredniego, poprzez wizytę w miejscu zamieszkania Pożyczkobiorcy.

Wśród pozostałych kosztów nieterminowości wymienia się:
- koszty sądowe
- koszty egzekucyjne
- koszty pokrywające wynajęcie radcę prawnego bądź adwokata reprezentującego firmę w czasie postępowania egzekucyjnego
- koszty związane z reprezentowaniem radcy prawnego bądź adwokata w przypadku nadania prawomocnemu tytułowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalności, a wcześniej w czasie postępowaniu sądowym
- koszty związane z opłatami skarbowymi

Podsumowanie firmy

Serwis MoneyMan jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć pewną dowolność przy wyborze najlepszych dla siebie produktów. Oferta składa się nie tylko z pożyczek krótkoterminowych, ale również z pożyczek ratalnych, z maksymalną kwotą wynoszącą 5 tys. złotych.
Dogodne warunki pożyczki, a także terminy spłaty powodują, że Klienci z powodzeniem mogą spłacić swoje zobowiązanie bez obaw przed wpadnięcie w spiralę długów. Firma proponuje również wiele ciekawych rozwiązań, a także bonusów, z których mogą korzystać przede wszystkim stali Klienci. W ten sposób oferta staje się dla nich jeszcze atrakcyjniejsza, przez co nie muszą oni szukać innej firmy pożyczkowej. Klienci, którzy są zainteresowani możliwością zarabiania lub zyskania jeszcze lepszych warunków przy okazji zaciągania kolejnych pożyczek, mogą skorzystać z programu opierającym się na polecaniu znajomych. Każda polecona osoba, która zdecyduje się na pożyczenie pieniędzy z serwisu MoneyMan, pozwoli polecającemu na wygenerowanie wynagrodzenia.

WEŹ POŻYCZKĘ

Opinie o firmie MoneyMan

 • cytryna

  Super! Jedna z niewielu firm, która daje możliwość wzięcia pożyczki dla osób pełnoletnich, ale które nie ukończyły np. 21 roku życia. Wystarczy podać kontakt do pracodawcy, a serwis sam kontaktuje się w sprawie zatrudnienia i zarobków. Bardzo ciekawe rozwiązanie. Polecam wszystkim młodym, którzy tak, jak ja muszą skorzystać z szybkiej pożyczki.

 • niecik

  nie dość, że bardzo długo czekałem na decyzję to jeszcze dostałem odmowę bez podania powodu! Strata czasu i nerwów! Nie polecam!

 • Tamara

  Skorzystałam z pozyczki ratalnej i jestem bardzo zadowolona! W przypadku problemów ze spłata mogłam złożyć wniosek o wydłużenie czasu spłaty i dostałam pozytywną decyzję bez problemu. Widać, że serwis MoneyMan wychodzi na przeciw klientom ze swoją ofertą oraz podejściem do wszelkich problemów. Gwiazdkę odejmuję za brak pracy infolinii w niedzielę.

 • Daniel

  Nie mam się do czego przyczepić. Może nie jestem bardzo wymagającym klientem, ale swoje oczekuję od firmy i tym razem się nie rozczaroawłem. Decyzję pozytywną dostałem dość szybko, pieniądze doszły w czasie akceptowalnym. Nie działo się nic, co mogłoby mnie zniechęcić lub całkowicie przekreślić serwis MoneyMan. Polecam

 • Romek

  Duży plus za dwie formy pozyczek - jedna chwilówka, druga ratalna. Niewiele jest firm, które mają taki obszar działania. Chętnie skorzystałem z jednej jak i drugiej opcji. z racji bezproblemowego załatwienia sprawy w przypadku chwilówki, zdecydowałem się na pozyczke ratalna i równiez sie nie zawiodłem. gwiazdkę odejmuję za czas oczekiwania na decyzję. jak dla mnie zbyt długi

 • ewka

  rozcarowanie to jedyne słowo, które przechodzi mi przez usta, albo lepiej; Mogę wystukać na klawiaturze. Choć pozyczke dostałam, była to jedyna pozytywna informacja. Niestety później nie otrzymałam pomocy ze strony firmy, kiedy pojawił się problem z płatnością. Mimo, że informowałam, że nie będę mogła zapłacić w terminie i prosiłam o przedłużenie terminu choć o tydzień, nikt nie potraktował mnie poważnie. Juz następnego dnia po upłynięciu terminu zaczęły pojawiać się monity, każdy zwiększający kwote do zapłaty... Koszty związane z nieterminowością okazały sie bardzo wysokie...

 • Dziku

  Pożyczka ratalna na najwyższym poziomie. Sam ustaliłem kwotę, którą chce pożyczyć i ilość miesięcy. Raty okazały się nie za wysokie, więc mogłem sobie pozwolić na pożyczkę w serwisie MoneyMan. Dostęp do konta oraz monitorowanie swojej spłaty również nie pozostawiały niczego do życzenia. Takich serwisów pożyczkowych nam trzeba!

 • karolina

  nie potrafie wydac jednoznacznej opini, trudno mi okreslic czy jestem zadowolona czy nie. niby wszystko zostalo zalatwione pozytywnie, jednak kilka maly niuansow spowodowało, ze zapalilo mi sie kilka czerwonych lampek. nie chce wchodzic w szczegoly, ale zalecam mcno zastanowic sie na serwisem MoneyMan. nie chce zniechecac, ale zmobilizowac do podjecia odpowiedzialnej decyzji

 • żal

  niekompetencja pracowników przewyższa wszelkie mozliwe normy! kiedy moj pracodawca przedstawil mi, jak wygladala rozmowa telefoniczna podczas ktorej pracownik MoneyMan chcial sie dowiedziec, czy jestem zatrudniony i jakie mam zarobki, wbilo mnie w oftel. Ludzie! naprawdę nie mozna to zrobić w bardziej cywilizowany sposob? Gdybym wiedzial, ze tak to bedzie wygladac na pewno bym sie nie zdecydowala na ta firme.

 • Ramones

  Pozyczka załatwiona szybko i sprawnie. Pozostaje mi tylko sppłacić zobowiązanie w terminie, ale w tym juz moja głowa. Polecam

 • Tomasz

  Pożyczka od MoneyMan okazała się być dla mnie dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu udało mi się wybrnąć z ciężkiej sytuacji, Wybrałem możliwość spłaty zadłużenia na raty, co jest dla mnie bardzo dogodne i nie muszę się obawiać, że braknie mi pieniędzy na inne wydatki. Polecam, bo warunki umowy są naprawdę przystępne.

 • Wiktor

  Jestem zadowolony, bo wnioskowana przeze mnie kwota została szybko rozpatrzona, dzięki czemu pozostało już tylko czekać na zaksięgowanie się przelewu. Wszystko przy minimum formalności i bez straty czasu na niepotrzebne procedury. Skorzystałem z oferty dla nowych klient, dzięki czemu poza otrzymaną kwotą, nie zapłaciłem ani grosza więcej. Ogromnym plusem jest możliwość wzięcia pożyczki na raty, dlatego każdy może dopasować ofertę do swoich potrzeb.

 • Marysia

  Pilnie potrzebowałam wziąć pożyczkę, jednak zależało mi w głównej mierze na możliwość ratalnej spłaty. Nie wszystkie firmy oferują takie rozwiązanie, dlatego szukałam czegoś co będzie mi odpowiadać. Trafiłam na stronę MoneyMan i zdecydowałam się złożyć wniosek na kwotę 2500 zł, rozłożone na 3 miesiące. Mój wniosek został zaakceptowany, a ja w krótkim czasie mogłam cieszyć się pieniędzmi na koncie. W mojej sytuacji dużym plusem jest możliwość przesunięcia raty, dzięki czemu nie muszę się martwić nieprzewidzianymi wydatkami.

 • Kasia

  Możliwość wyboru jednorazowej spłaty pożyczki lub spłaty ratalnej to bardzo duża zaleta oferty MoneyMan. W ten sposób każdy może wybrać rozwiązanie, które mu najbardziej odpowiada i może je dopasować do swoich możliwości finansowych. Również proces weryfikacji przebiega wyjątkowo szybko i już po chwili dostajemy decyzję czy nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony, MoneyMan to dla mnie strzał w 10.

 • Viola

  Na pożyczkę od MoneyMan skusiłam się z uwagi na ofertę dla nowych klientów. 1500 zł z możliwością spłaty w 2 miesiące bez ponoszenia kosztów to opcja, która bardo mi odpowiadała. Również wszystkie formalności i procedury zostały załatwione bez większego problemu, a ja otrzymałam interesującą mnie kwotę. Polecam MoneyMan ze względu na rzetelność i szybkie działanie. Takie rzeczy się ceni!

 • Ilona

  Nie wiem dlaczego, ale mój wniosek spotkał się z odmową. Posiadam różne zobowiązania w formie rat, ale zawsze spłacam wszystko na czas i nie zdarzyło mi się jeszcze z czymkolwiek zalegać. Niestety nie uzyskałam ze strony konsultantów odpowiedzi, jaki był powód nieprzyznania pożyczki. Straciłam tylko czas, nerwy i niczego konkretnego się nie dowiedziałam.

 • Aleksandra

  Nie lubię korzystać z chwilówek w obawie, że trafię na nieuczciwą firmę. Długo się wystrzegałam tego typu rozwiązań, ale znalazłam się w trudnej sytuacji i potrzebowałam pieniędzy od zaraz. Zupełnie przypadkiem trafiłam na ofertę MoneyMan i złożyłam wniosek o pożyczkę z możliwością spłaty ratalnej. Na stronie firmy przedstawione są wszystkie koszty, dlatego wiedziałam czego się spodziewać. Pożyczka została mi przyznana niemal od razu, a ja pozbyłam się problemu i mogę spokojnie spłacić zadłużenie, bez obawy, że nie starczy mi pieniędzy na życie.

 • Jurek

  Skorzystałem z oferty MoneyMan jako nowy klient, dzięki czemu mogłem pożyczyć 1500 zł bez dodatkowych kosztów. Wszystko zostało bardzo szybko załatwione, łącznie z wszelkimi formalnościami i przelewem środków, za co należy się firmie pochwała. Jestem zadowolony z jakości obsługi i myślę, że jak będę w potrzebie, to chętnie do MoneyMan wrócę.

 • Doris

  Mało która firma pożyczkowa oferuje możliwość wyboru zarówno jednorazowej spłaty jak i uregulowania zadłużenia w formie rat. Ze względu na to, że rzadko kiedy dysponuję większą ilością pieniędzy na raz, zdecydowanie wolę raty. Dzięki temu mogłam wybrać interesującą mnie kwotę i wskazać ilość rat, jaka mnie interesuje. Wszystko to szybko, sprawnie i na dogodnych warunkach. Jako zadowolona klientka, zdecydowanie polecam.

 • Zosia

  Zachęcona pozytywnymi opiniami, postanowiłam skorzystać z oferty MoneyMan. Pieniądze były mi pilnie potrzebne, więc zależało mi, żeby załatwić sprawę jak najszybciej. Myślałam, że weryfikacja i zaakceptowanie mojego wniosku zajmie tylko chwilę, ale się myliłam. Po dłuższym czasie uzyskałam pozytywną odpowiedź, jednak pieniądze trafiły na konto dopiero następnego dnia. Nie byłam z tego powodu zadowolona, ale mimo wszystko udało mi się załatwić pilną sprawę.

Dziękujemy!

Twoja opinia zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Twoja ocena firmy:

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.