Wasza ocena firmy: 4.2/5

Ilość ocen firmy:

39

Firma Miloan jest międzynarodową grupą oferującą produkty finansowe. Z oferty mogą korzystać przede wszystkim Klienci fizyczni. Szczególnie osoby, które potrzebują bardzo szybkiego zastrzyku finansowego. Jeżeli należysz do grona konsumentów, którym brakuje pieniędzy na koncie, lub też chcą spełnić swoje marzenia, to na pewno pożyczka w serwisie miloan.pl jest dedykowana specjalnie dla Ciebie.

Serwis na pewno wyróżnia się przede wszystkim tym, że można w bardzo prosty sposób otrzymać potrzebne pieniądze. Wystarczy przejść przez kilka prostych kroków, by zarządzać potrzebną gotówką. Dodatkowo zyskujesz całkowitą gwarancję tego, że pożyczki są udzielane w sposób jak najbardziej bezpieczny. Ponieważ serwis posiada certyfikat SSL, dzięki czemu wszystkie dane osobowe, jak i również hasła są odpowiednio szyfrowane.

Oferta Miloan - rodzaje pożyczek

Serwis miloan.pl udziela tak zwanych chwilówek. W takim razie możemy spodziewać się możliwości zaciągnięcia pożyczki w kwocie już od 300 do 4000 złotych z okresem spłaty wynoszącym od 1 do 30 dni.
Należy jednak pamiętać, iż za pierwszym razem możemy wnioskować o maksymalną kwotę w wysokości 1500 złotych. Kolejne limity wzrastają przy kolejnych pożyczkach:
- do 2 tys. złotych przy 2 pożyczce
- do 2,5 tys. złotych przy 3 pożyczce
- do 3 tys. złotych przy 4 pożyczce
- do 5 tys. złotych przy 5 i każdej kolejnej pożyczce


Dodatkowo należy pamiętać o tym, że jeżeli zależy nam na otrzymaniu pożyczki w serwisie Miloan.pl, to jednocześnie musimy spełnić kilka podstawowych warunków. Do nich zalicza się między innymi ukończone 22 lat, posiadanie dowodu osobistego, co jest równoznaczne z posiadaniem polskiego obywatelstwa, a także stałego adresu zamieszkania na terenie Polski. Klient musi również posiadać własny rachunek bankowy, telefon komórkowy, a także pocztę elektroniczną.

Jak wziąć pożyczkę w firmie Miloan krok po kroku?

Pożyczanie pieniędzy w serwisie Miloan.pl jest naprawdę banalnie proste. W pierwszej kolejności należy dokładnie określić, jaka kwota nas interesuje, a także w jakim terminie jesteśmy w stanie spłacić nasze zobowiązanie. W tym celu możemy bez problemu skorzystać z dogodnego kalkulatora, który znajduje się na stronie głównej. Jest to narzędzie, które automatycznie wskazuje nam również koszty, z jakimi przyjdzie na się zmierzyć.
Jeżeli akceptujemy podaną kwotę, a także okres spłaty, możemy z powodzeniem przejść do kolejnego etapu, czyli złożenia właściwego wniosku. W tym miejscu należy podać wszystkie swoje dane. Koniecznie muszą one być prawidłowe. Gdy dojdzie do jakichkolwiek nieprawidłowości w danych, możemy spodziewać się nawet tego, że nasz wniosek zostanie całkowicie odrzucony.

Po zarejestrowaniu swoich danych, możemy przejść do kolejnego kroku. W konkretne miejsce, będziemy zobowiązani do wpisania specjalnego kodu, który zostanie wysłany przez Pożyczkodawcę w formie wiadomości tekstowej. Po wysłaniu wszystkich informacji będziesz mógł się spodziewać akceptacji wniosku o pożyczkę, bądź też jeszcze ewentualnie przedstawienia własnej oferty.

Tak jak w przypadku wielu innych serwisów, również Pożyczkodawca Miloan.pl przeprowadza weryfikację danych swoich potencjalnych Klientów. W tym celu konieczne jest wykonanie tak zwanego przelewu weryfikacyjnego. Nie musimy się jednak martwić o jego wartość, ponieważ jest to oczywiście symboliczna kwota w wysokości 1 grosza. Konieczne jest jednak to, by przelew weryfikacyjny był wykonany z Twojego rachunku bankowego.

Zwykle wniosek jest rozpatrywany w ciągu kilkunastu minut od jego otrzymania. W takim razie możesz spodziewać się wiadomości e-mail o tym, czy pożyczka została przyznana, czy też nie. Jeżeli posiadasz konto bankowe w Millennium, to przelew z pożyczoną gotówką, zostanie zaksięgowany w ciągu nawet 15 minut. Jeżeli jednak masz rachunek osobisty w innej placówce, to musisz liczyć się z godzinami sesji międzybankowymi. W takim przypadku pożyczka będzie udzielona w ciągu 1 dnia roboczego.

W momencie kiedy otrzymujemy pożyczkę, jednocześnie zobowiązujemy się do przestrzegania wysłanego Harmonogramu Spłaty zobowiązania. Dostęp do dokładnego terminu spłaty, jak i również kwoty jaką zalegamy, zyskujemy po zalogowaniu się na swoje konto w serwisie.

Należy wziąć pod uwagę, że jeżeli termin spłaty przypada na dzień wolny od pracy, to zostaje on automatycznie przesunięty na najbliższy dzień roboczy, który po nim występuje. Jednocześnie za dzień spłaty zobowiązania zostaje uznany dzień zaksięgowania przelewu na koncie Pożyczkodawcy. W takim razie, jeżeli mamy rachunek osobisty w innym banku niż w Millennium warto zadbać o przelew wychodzący trochę wcześniej. Wtedy przynajmniej będziemy mieli gwarancję tego, że nie zostanie on zaksięgowany po upływie terminu.

Aby przelew zawierający spłatę pożyczki został zaksięgowany w sposób prawidłowy, jednocześnie należy umieścić w tytule przelewu numer umowy, której dotyczy zobowiązanie. W innym przypadku może dojść do błędnego zaksięgowania środków, a ostatecznie chwilówka nie zostanie uregulowana. Jeżeli w tytule zostanie podany numer pożyczki, to tym samym, Pożyczkodawca daje możliwość dokonania wpłaty z zupełnie innego konta, bądź też przez inną osobę.

Klienci, którzy niestety spóźnią się ze spłatą swojego zobowiązania lub też dokonają wyłącznie częściowej spłaty, muszą brać pod uwagę spłatę zobowiązania według narzuconej kolejności. Na początku przelew jest księgowany na poczet prowizji, następnie odsetek naliczonych do kapitału, aż wreszcie na poczet odsetek za opóźnienie w spłacie oraz samego kapitału.

Okazuje się, że nie ma najmniejszego problemu z tym, by Klient dokonał wcześniejszej spłaty całego zobowiązania. Wtedy Pożyczkodawca wypłaca różnicę w kosztach za tak zwany niewykorzystany okres spłaty. Natomiast, jeżeli Pożyczkobiorca dokona wyłącznie częściowej spłaty, w takich okolicznościach nadal obowiązuje go Harmonogram spłaty.

Niestety nie ma możliwości zaciągnięcia więcej, niż jednej pożyczki w tym samym czasie. Nawet, jeżeli Klient dysponuje bardzo dobrą zdolnością kredytową. Pożyczkodawca trzyma się sztywnej zasady, iż w pierwszej kolejności musi zostać spłacona ówczesne zobowiązanie, które oczywiście musi być uregulowane w terminie, by dopiero później móc mówić w ogóle o kolejnej pożyczce.

WEŹ POŻYCZKĘ

Możliwość przedłużenia pożyczki

Klienci, którzy mają problem ze spłatą swojego zobowiązania w terminie, oczywiście mogą skorzystać z możliwości przedłużenia terminu spłaty. Należy jednak pamiętać, że z takiej opcji możemy skorzystać wyłącznie jeden raz w czasie trwania konkretnej umowy o pożyczkę. Już na stronie głównej możemy znaleźć informacje na temat kosztów i terminów przedłużenia spłaty. Możemy zatem wnioskować o przesunięcie terminu spłaty o 7, 14 lub też 30 dni. W tym celu, jak już wcześniej wspomniano, trzeba koniecznie uiścić opłatę. W tytule przelewu należy wpisać treść „Przedłużenie terminu spłaty pożyczki (nr aplikacji). Jeżeli nie umieścimy prawidłowego tytułu przelewu, termin może nie zostać przedłużony. Po przedłużeniu terminu spłaty pożyczki, oczywiście zostaniemy o tym poinformowani. Natomiast na naszym panelu Klienta pojawi się nowa kwota oraz zupełnie nowy termin spłaty. Należy już go za wszelką cenę przestrzegać, ponieważ po jego upłynięciu nie mamy już możliwości skorzystania z tej usługi jeszcze raz.

Koszty nieterminowości

Jeżeli dojdzie do przeterminowania spłaty pożyczki, to jednocześnie musimy liczyć się z poniesieniem odpowiednich kosztów nieterminowości. W ich skład wchodzą przede wszystkim odsetki za opóźnienie, które są ustalane według art. 481 ust. 2 Kodeksu Cywilnego. Obecnie jest to dwukrotność odsetek ustawowych, które wynoszą stopę referencyjną Narodowego Banku Polskiego oraz 5,5 punktów procentowych.

Tak jak wcześniej wspomniano, w przypadku przeterminowania spłaty promocyjnej pożyczki, oprócz kosztów nieterminowości, dodatkowo będziemy mieć do czynienia jeszcze ze standardowymi opłatami, które obowiązują w przypadku każdej kolejnej pożyczki.

Pożyczkodawca zastrzega sobie również możliwość wszczęcia procesu egzekucyjnego. Szczególnie w momencie, kiedy Pożyczkobiorca w żaden sposób nie reaguje na żadne przypomnienia odnośnie spłaty zaległości. Pożyczkodawca może sam przeprowadzić czynności windykacyjne, jak i również mogą one zostać przekazane innym podmiotom. Oczywiście koszty związane z przeprowadzaniem tych czynności windykacyjnych, spoczywają po stronie Klienta. Innym sposobem na próbę zmobilizowania Klienta do spłacenia całej pożyczki, jest wysyłanie monitów. Są to przeważnie upomnienia w postaci wiadomości tekstowych, elektronicznych, pisemnych wezwań do zapłaty lub też telefonicznych ponagleń.

Jeżeli jednak tego typu czynności nie będą skutkować, Pożyczkodawca będzie miał prawo do umieszczenia danych osobowych niewypłacalnego Klienta w bazach dłużnika. W tym przypadku jest to możliwe, jeżeli minimalna kwota zadłużenia wynosi 200 złotych, a także minęło już przynajmniej 60 dni od pierwotnej daty spłaty pożyczki. Musi minąć jeszcze minimum 30 dni od momentu wysłania pierwszego monitu. Jeżeli jednak już nasze dane znajdą się w Biurze Informacji Gospodarczej, a także w pozostałych bazach dłużników, to będziemy mieli poważne problemu w ubieganiu się o pożyczkę lub kredyt w innych instytucjach finansowych.

Podsumowanie firmy

Serwis miloan.pl jest naprawdę bardzo ciekawą propozycją dla osób, które poszukują przyjemnej firmy pożyczania pieniędzy. Rzeczywiście hasłem przewodnim Pożyczkodawcy jest „Pieniądze pod ręką” i faktycznie w ten sposób firma jak najbardziej funkcjonuje. Przede wszystkim Klienci mogą korzystać z serwisu przez 7 dni w tygodniu. Ponieważ właśnie w tym czasie są rozpatrywane wszystkie wnioski.
Dodatkowym plusem jest na pewno darmowa pożyczka, która kierowana jest przede wszystkim do nowych Klientów. W ten sposób można pożyczyć maksymalnie do 1500 złotych na okres 30 dni. Natomiast dla stałych Klientów, maksymalna kwota wynosi 4 tys. złotych. Okres spłaty waha się od 1 do 30 dni.

Warto dodać, że Pożyczkodawca udostępnia wiele cennych udogodnień swoim Klientom. Do nich zalicza się przede wszystkim możliwość wcześniejszej spłaty całego zobowiązania. Natomiast w momencie, kiedy zorientujemy się, że nie poradzimy sobie ze spłatą pożyczki w wyznaczonym terminie, bez problemu możemy wnioskować o przedłużenie okresu spłaty. Do wyboru mamy termin wynoszący 7, 14 oraz 30 dni. Oczywiście, by móc skorzystać z tej możliwości, należy wcześniej dokonać wpłaty prowizji z tego tytułu. Jednak w ten sposób zyskujemy dodatkowy czas na to, by uporządkować własną sytuację finansową, przy okazji nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów nieterminowości.

Mimo że serwis Miloan.pl oferuje naprawdę korzystne rozwiązania, powinniśmy skupić się w głównej mierze na zapoznaniu się z dokładną treścią umowy. Jeżeli tylko pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane z udzieleniem pożyczki lub jej ewentualną spłatą, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. W ten sposób uda nam się zapobiec ewentualnym nieprzyjemnym sytuacjom, które najczęściej wynikają po prostu z naszej niewiedzy.

WEŹ POŻYCZKĘ

Opinie o firmie Miloan

    Brak opinii, dodaj pierwszą!

Dziękujemy!

Twoja opinia zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Twoja ocena firmy:

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.