Wasza ocena firmy: 3.9/5

Ilość ocen firmy:

67

Doświadczenie w sprawach finansów na skalę całej Europy przełożyło się na sukces serwisu Ekassa. Grupę finansową tworzą młodzi ludzie, którzy nabyli praktyki w bankowości. Swoją wiedzę oraz umiejętności przekładają obecnie na produkty finansowe, które dostępne są od ręki.

Serwis internetowy Ekassa jest częścią grupy Tribution Consult Ltd z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Dlatego Klienci mają do czynienia z firmą mającą międzynarodowe doświadczenie w udzielaniu pożyczek krótkoterminowych, a także pozostałych produktów finansowych.

Szybkie pożyczki w wysokości od 400 do 4000 złotych z okresem spłaty wynoszącym od tygodnia do maksymalnie 12 tygodni, jest prawdziwym hitem na tle innych propozycji firm pożyczkowych. Dla grupy Ekassa na pierwszym miejscu znajduje się Klient, a także jego potrzeby. Dokładnie sprawdzana zdolność kredytowa, a także wcześniejsze przygody z innymi zobowiązaniami przyczyniają się do odpowiedzialnego pożyczania pieniędzy.
Firma udostępnia pożyczki, które można przeznaczyć na dowolny cel. To Ty zdecydujesz, czy za pożyczone pieniądze będziesz chciał wyjechać na wakacje, zrobić dzieciom wyprawkę do szkoły, zapłacić rachunki, czy też wyremontować mieszkanie. Szybka decyzyjność pozwala na błyskawiczne działanie bez obaw, że Twoje plany w każdej chwili będą musiały ulec zmianie.

Oferta Ekassa - rodzaje pożyczek

Można powiedzieć, że oferta firmy Ekassa jest wypośrodkowana. Ponieważ z jednej strony pieniądze są dostępne niemalże od ręki, natomiast z drugiej, wcale nie trzeba ich oddawać już po 30 dniach. Pożyczka w serwisie Ekassa wyróżnia się właśnie tym, że można ją spłacać nawet w ciągu 12 tygodni w dogodnych tygodniowych ratach. Natomiast wysokość pożyczki wahać się może od 400 do 4000 złotych.
Już wpisując kwotę, jaka Cię interesuje, otrzymasz natychmiastową propozycję zwiększenia swojej pożyczki nawet o 68%. Jednocześnie ta propozycja kryje w sobie docelowy rabat w wysokości 25% od wszystkich kosztów, które zostały naliczone bez powiększenia tej kwoty. Możliwość powiększenia kwoty pożyczki wcale nie jest obowiązkowa. Jeżeli stwierdzisz, że taka opcja Cię nie interesuje, w każdej chwili możesz z niej rezygnować. Warto pamiętać, że rozwiązanie polegające na powiększeniu kwoty dostępne jest nie tylko pierwszego dnia, ale również w pozostałych dniach spłacania pożyczki. Wtedy zwiększasz nie tylko sumę swojej pożyczki, ale również masz wpływ na obniżenie ostatecznego oprocentowania.

W skład oferty serwisu Ekassa składa się również pożyczka konsolidacyjna. Polega ona na scaleniu wszystkich Twoich dotychczasowych kredytów, pożyczek, a także innych zobowiązań. Minimalna kwota pożyczki konsolidacyjnej wynosi 2 tys. złotych, natomiast maksymalna suma wynieść może aż 16 tys. złotych. Pożyczka konsolidacyjna wyróżnia się tym, że można ją spłacać przez nawet 12 miesięcy w dogodnych miesięcznych ratach.

Oferta serwisu Ekassa jest kierowana do osób, które ukończyły 18 rok życia. Dlatego nie ma tutaj mowy o górnej granicy wieku, co jest bardzo dużą przewagą na tle pozostałych firm pożyczkowych. Ponadto Klienci muszą się wykazywać posiadaniem obywatelstwa polskiego.

Pożyczki w serwisie Ekassa wyróżniają się możliwością szybkiego i łatwego dobierania dodatkowych sum. Osoby spłacające pożyczki w terminie, co trzy miesiące będą otrzymywać propozycję ze strony serwisu o możliwości dobrania dodatkowej sumy. Jeżeli Klient zdecyduje się na zwiększenie sumy swojej pożyczki, automatycznie oprocentowanie na pożyczony kapitał zostaje mocno obniżone. Jest to wyróżnik firmy, który nie zostaje powtórzony przez żadną inną firmę pożyczkową. Należy uwzględnić, że oferta serwisu Ekassa pod żadnym pozorem nie obejmuje możliwości przedłużenia terminu spłaty. Bierze się to z tego, że pożyczki przydzielane są z bardzo dużą starannością. Oznacza to, że według Pożyczkodawcy Klient, który otrzyma wsparcie finansowe, jest wypłacalny.
Jego możliwości finansowe są oceniane na podstawie zdolności kredytowej, a także historii kredytowej. Dlatego należy zaciągać pożyczki z bardzo dużą roztropnością, nie pożyczając większych sum, niż są w rzeczywistości potrzebne. Tak naprawdę to Klient jest w stanie ocenić, czy jest w stanie spłacić konkretne zobowiązanie w wyznaczonym czasie.

Jak wziąć pożyczkę w firmie Ekassa krok po kroku?

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że pożyczka jest udzielana osobom, które spełniają poniższe warunki:
- ukończyły 18 rok życia
- posiadają polskie obywatelstwo
- mają aktualne konto bankowe
- posiadają dowód tożsamości (paszport)
- posiadają adres e-mail
- są właścicielami numeru telefonu komórkowego
Warunki nie są nadzwyczaj skomplikowane, ponieważ stawiane są przez większość firm udzielających pożyczki pozabankowe. Dodatkowo należy wykazywać się odpowiednią zdolnością kredytową, a także pozytywnym wpisem w rejestrach dłużników. Wtedy szanse na otrzymanie pożyczki w serwisie Ekassa są naprawdę duże.

Na każdym etapie ubiegania się o pożyczkę w serwisie Ekassa możesz liczyć na pełne wsparcie ze strony konsultantów. Wystarczy, że wypełnisz kilka prostych kroków, a na pewno przekonasz się o tym, że uzyskanie pożyczki w serwisie wcale nie jest takie trudne.

Jeżeli po raz pierwszy decydujesz się na pożyczenie pieniędzy w serwisie, zacznij od wypełnienia prostego formularza. W tym celu musisz uzupełnić kilka podstawowych informacji o sobie. Jeżeli już przedstawisz siebie serwisowi, będziesz mógł przejść do określenia dokładnej sumy, jaka Cię interesuje, a także terminu, w którym chcesz spłacić całą pożyczkę. Serwis docelowo będzie proponował Ci również zwiększenie kwoty pożyczki na jeszcze korzystniejszych warunkach. Warto przemyśleć sobie kilka opcji. W tym celu najlepiej jest najzwyczajniej w świecie zdecydować się na kilka różnych wariantów i porównać je. Z tych wszystkich propozycji na pewno znajdziesz dla siebie najlepszą opcję.

Kolejnym krokiem jest podanie numeru swojego rachunku osobistego. Masz możliwość skorzystania z dwóch opcji weryfikacji konta. Pierwszym z nich jest tradycyjny przelew lub skorzystanie z Blue media. W obydwu przypadkach wysyłasz na konto symboliczną kwotę w wysokości 1 zł. Po zatwierdzeniu wniosku pożyczka zostaje Ci przyznana. Otrzymasz wiadomość SMS o wysłaniu przelewu na Twoje konto bankowe.

W ten sposób możesz wnioskować zarówno o chwilówkę, jak i również pożyczkę konsolidacyjną. Sam zdecyduj, który produkt jest dla Ciebie najlepszy. Na każdym etapie wypełniania wniosku lub też weryfikacji Twoich danych osobowych, możesz liczyć na bardzo duże wsparcie ze strony Biura Obsługi Klienta. Jeżeli masz tylko jakiekolwiek pytania, zawsze możesz skontaktować się z konsultantami.

Należy pamiętać o dokładnym wypełnieniu wszystkich pól w formularzu rejestracyjnym. Podanie błędnych lub nieprawidłowych danych może skutkować odrzuceniem wniosku. Ponadto według polskiego prawa, podanie nieprawidłowych danych w formularzach o pożyczkę, podchodzi pod oskarżenie o świadome wyłudzenie środków finansowych na nieprawdziwe dane.

Otrzymanie jednej pożyczki w serwisie Ekassa nie oznacza, że nie możesz wnioskować o kolejną pożyczkę. Serwis dopuszcza możliwość posiadania kilku pożyczek jednocześnie pod warunkiem posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej.

Istnieje możliwość odrzucenia pożyczki bez podania przyczyny. Jednak łatwo można samemu zweryfikować, dlaczego wsparcie finansowe nie zostało przyznane. Jeżeli nie spełniłeś podstawowych warunków, takich jak:
- Ukończenie 18 roku życia
- Posiadanie obywatelstwa Polskiego
- Posiadanie rachunku bankowego, numeru telefonu komórkowego, numeru PESEL, poczty elektronicznej


Być może podałeś nieprawidłowe dane osobowe w formularzu, które podczas weryfikacji zostały zanegowane. Wtedy możesz być poproszony o poprawienie błędu. Jeżeli jednak dane osobowe rażąco się różnią od danych na przelewie weryfikacyjnym, możesz być posądzony nawet o próbę wyłudzenia pieniędzy na nie swoje dane. Jeżeli nastąpił błąd przy wypełnianiu danych osobowych w formularzu, zaleca się jeszcze poprawienie wszelkich nieprawidłowości i ponowne przesłanie formularza. Gdy mimo naniesionych poprawek wniosek zostanie odrzucony, prawidłowo wypełniony formularz może zostać wysłany nie wcześniej, niż 14 dni po uprzedniej decyzji. Kolejnym powodem odrzucenia wniosku może być niespłacenie poprzednich zobowiązań. Jeżeli Twoje nazwisko figuruje w Krajowym Rejestrze Dłużników lub w Biurze Informacji Gospodarczej, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Twój wniosek zostanie odrzucony.
Ostatnim powodem odrzucenia wniosku, jest brak posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Firma decyduje się wyłącznie na odpowiedzialne pożyczanie pieniędzy osobom, które są w stanie spłacić swoje zobowiązania. Jeżeli w uznaniu firmy nie będziesz wypłacalny, to pożyczka nie zostanie Ci udzielona. Jest to zabezpieczenie nie tylko dla samej firmy, ale również osób, które niezbyt roztropnie podchodzą do swoich finansów. W ten sposób są one chronione przed wpadnięciem w spiralę zadłużeń.

Spłata pożyczki powinna odbywać się w wyznaczonym terminie. W ten sposób unikniesz nie tylko naliczania odsetek karnych, ale także ponoszenia pozostałych konsekwencji związanych z opóźnieniami w spłacie. Dla Klientów, którzy w terminie spłacają kolejne raty pożyczki, serwis przygotował specjalne rabaty. Lojalni Pożyczkobiorcy mogą liczyć nie tylko na dobranie jeszcze większych sum w czasie trwania pożyczki, ale również na dużo niższe koszty.
Podczas spłaty pożyczki należy liczyć się z czasem księgowania przelewu. Termin spłaty zobowiązania przypada na dzień zaksięgowania przelewu na koncie bankowym Pożyczkodawcy. Dlatego należy wziąć pod uwagę odpowiedni zapas czasu na spłatę każdej kolejnej raty. O terminach poszczególnych rat będziesz informowany na bieżąco poprzez wysyłane wiadomości SMS. Również na Twoją skrzynkę e-mail będą wysyłane propozycje z dodatkowym wsparciem finansowym na korzystniejszych warunkach.

WEŹ POŻYCZKĘ

Możliwość przedłużenia pożyczki

Firma nie udostępnia możliwości przesunięcia terminu spłaty dla osób, które nie są w stanie spłacić swojej pożyczki. Serwis kieruje się zasadą odpowiedzialnego pożyczania pieniędzy. Dlatego pożyczki docelowo są przyznawane osobom, które według uznania firmy są wypłacalne. Brak spłaty pożyczki w terminie prowadzi do konsekwencji związanych z naliczaniem odsetek karnych, a także wszczęcia procesu windykacyjnego.

Firma jednak oczekuje jak najszybszego powiadomienia o niemożności spłaty pożyczki w terminie. Jeżeli taki problem dotyczy chwilówki, istnieje możliwość wybrania kredytu konsolidacyjnego. Jednak można tego dokonać dopiero po wcześniejszym ustaleniu warunków spłaty z serwisem Ekassa.

Koszty nieterminowości

Do kosztów nieterminowości zaliczają się przede wszystkim odsetki karne, naliczane w kolejnym dniu po upłynięciu terminu spłaty. Ponadto do kosztów doliczane są wszelkie opłaty związane z windykacją długu.

Pożyczkodawca ma prawo przenieść prawo odzyskiwania długu do innego podmiotu. Jeżeli wysyłanie monitów, a także pierwszy etap postępowania windykacyjnego okaże się nieskuteczny, Klient może spodziewać się przeniesienia sprawy na drogę sądową.

Podsumowanie firmy

Serwis Ekasa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą skupiać się wyłącznie na chwilówkach. Oferta składająca się z pożyczek krótkoterminowych, a także pożyczek konsolidacyjnych, pozwala na dopasowanie odpowiedniego produktu na miarę Twoich aktualnych potrzeb. Atrakcyjne warunki, a także czytelne zasady udzielania pożyczek przekonują do skorzystania oferty coraz większą grupę zadowolonych Klientów.

Prawdziwą domeną firmy jest przede wszystkim to, że im więcej pożyczasz, tym niższe oprocentowanie zostaje naliczone. To właśnie dlatego w kalkulatorze automatycznie pojawia się propozycja pożyczenia większej kwoty z dużo niższymi opłatami. Ponadto jeden Klient może mieć w jednym czasie nawet kilka pożyczek jednocześnie. Nie oznacza to jednak, że firma udziela pożyczek każdemu, kto o nie będzie wnioskować bez względu na jego sytuację finansową.

Pożyczkodawca skupia się na odpowiedzialnym rozpatrywaniu składanych wniosków. Szczególna uwaga zwracana jest na zdolność finansową, a także historię kredytową. Jeżeli Pożyczkodawca uzna, że podstawowe warunki pozwalające na terminową spłatę nie zostaną spełnione, pożyczka nie będzie przyznana.

WEŹ POŻYCZKĘ

Opinie o firmie Ekassa

 • Renata

  Niesamowicie wygodna pożycza. Choć na początku myślałam, że wystarczy mi określona kwota na remont, po drodze, jak to zwykle bywa wyszły niespodziewane koszty. Na szczęscię okazało się, że mogę zwiększyć sumę pożyczki ju w trakcie jej spłacania! Dzięki temu nie obawaiałam się, że nie dokończę remontu, bo nikt nie zechce pożyczyć mi dodatkowych pieniędzy! Polecam

 • Adik

  Moja sąsiadka poprosiła mnie, żebym pomógł jej pożyczyć pieniądze na prezent dla prawnuczki w firmie Ekassa. Zgodziłem się, ale okazało się, że nie jest to takie proste.. Dane z paszportu, a także posiadanie adresu e-mail było dość dużymi przeszkodami we wzięciu pożyczki. Niby górnej granicy wieku nie ma, ale już wymogi dotyczące danych, dyskwalifikują starsze osoby... szkoda...

 • Mateusz

  Pożyczkę dostałem szybko i bez problemów. Nigdy nie miałem problemu ze spłatą, jakichkolwiek zobowiązań. Jednak tym razem było inaczej. Wypadki losowe spowodowały opóźnienia w spłatach. Niecelowe, ale jednak... Brak możliwości przesunięcia spłaty, czy wydłużenia pożyczki spowodował znaczny wzrost kosztów. Następnym razem zastanowię się bardziej, czy Ekassa to odpowiednia firma.

 • Ola

  Ekspresowa pożyczka, bez żadnych problemów. Jasny kalkulator pożyczki a także późniejszy system spłat, stawiał sprawę jasno. Nie dziwiły mnie koszty, ani terminy płatności. Wszystko miałam wcześniej przedstawione i na to się zgodziłam. Na pewno skorzystam jeszcze z usług Ekassa

 • Rafi89

  Wszystko w porządku. Jak człowiek przeczyta to, na co się godzi, nic go nie dziwi. Zasady czarno na białym. jedna gwiazdka mniej za brak możliwości przedłużenia spłaty

 • Ewa

  Pozytywne zaskoczenie! Przy wszystkich terminowych spłatach otrzymałam rabat na koszty związane z pożyczką! To niesamowite, że firmy doceniają Klientów, którzy wywiązują się ze swoich zobowiązań. Firma Ekassa nie dość, że pomogła mi wyjść z finansowych tarapatów, to jeszcze doceniła moje starania w spłacie. Dziękuję!

 • Mietek

  wzielem jedną pozyczke w Ekassa, splacałem w terminie, nic złego sie nie dzialo. pech chcial, ze potrzebowalem kolejnego zastrzyku gotowki. na stronie pisze, ze mozna miec wiecej niz jedna pozyczke. niestety moj wniosek odrzucili. ciekawi mnie tylko dlaczego? zawiodlem sie.. raczej wiecej nie skorzystam z uslug tutaj

 • Radoslaw

  to już 4 pożyczka zaciągnięta, ale bez żadnych fajerwerków. Zostałem potraktowany, jak pierwszy lepszy Klienta. Myślałem, że będą stałym rzetelnym klientem można liczyć na korzystniejsze warunki. Niestety nie w tym wypadku. System spłat mi odpowiada, więc raczej nie zrezygnuje z firmy, ale liczyłem na więcej..

 • Kasia

  Polecam firma Ekassa. Od początku wiedziałam, ile pieniędzy mogę dostać oraz jakie będą koszty pożyczki. Nie dziwiły mnie więc ani raty ani ich terminy. Odpowiedzialna osoba, spłacająca raty w terminie nie będzie miała żadnych nieprzyjemności. Wszyscy, którzy burzą się na dodatkowe koszty, to ci, którzy nie spłacają w terminie swoich rat. Pożyczaj odpowiedzialnie to nie będziesz miał problemów.

 • Paweł

  Pieniądze dostałem niemal natychmiast. Nie spodziewałem sie odrzucenia wniosku, bo wiedziałem, że moja zdolnośc pozwala na wzięcie tak dużej sumy. Zdziwiła mnie jednak sytuacja braku możliwości przedłużenia spłacania pożyczki. na szczęscie nie musiałem się o to martwić, ale wiadomo, jak jest w życiu.. Różnie bywa, a nieszczęścia chodzą parami. Mimo wszystko firma godna polecenia.

 • Oliwier

  Firma Ekassa posiada ofertę, której własnie szukałem i daje możliwość pożyczenia nawet do 4000 zł, które można rozłożyć na 12 tygodni. Dzięki temu mogłem podjąć interesującą mnie kwotę bez konieczności spłacenia jej za jednym zamachem. 3 miesiące na spłatę to wystarczający okres, żebym mógł spokojnie uregulować zadłużenie, bez obawy, że mi zabraknie pieniędzy na koncie. Dla mnie super.

 • Zbigniew

  Wszystkie niezbędne formalności przebiegły sprawnie i bez większych problemów. Pieniądze szybko trafiły na moje konto, a ja nie muszę się już martwić o opłacenie nieprzewidzianych dotąd wydatków. Jedyny minus, to brak możliwości odroczenia raty w przypadku braku możliwości jej opłacenia, poza tym wszystko ok.

 • Marzena

  Skorzystałam z oferty Ekassa raz, jednak nie wiem czy ponownie się zdecyduje. Koszty pożyczki są dość wysokie w porównaniu z tym, co oferują inne firmy. Również brak opcji odroczenia spłaty jest dla mnie dużą niedogodnością, bo nigdy nie wiadomo co może zdarzyć się w międzyczasie, a takie zabezpieczenie warto jednak mieć.

 • Marek

  Chwilówka od firmy Ekassa niestety nie do końca sprostała moim oczekiwaniom. Mimo mojego przekonania, że zdołam w terminie spłacić należność, okazało się, że z losowych przyczyn nie dam rady dokonać wpłaty. W związku z brakiem możliwości odroczenia spłaty, spóźniłem się z płatnością o kilka dni. W międzyczasie zdążyłem odebrać kilka telefonów z pytaniem, kiedy nastąpi spłata zadłużenia i za każdym razem musiałem się tłumaczyć. W związku ze spóźnieniem zostały mi naliczone kosmiczne odsetki, dlatego więcej z oferty tej firmy nie skorzystam.

 • Oskar

  Jestem niezwykle miło zaskoczony, ponieważ nie sądziłem, że wzięcie pożyczki może być tak szybkie. Złożyłem wniosek i w niedługim czasie otrzymałem informację, że pożyczka została mi przyznana, a pieniądze były już na koncie. Obyło się bez stresu i niepotrzebnej straty czasu. Ekassa to rzetelna i profesjonalna firma, która nie tylko szybko załatwia wszelkie formalności, ale także oferuje korzystne raty, które można zamknąć po 12 tygodniach. Polecam.

 • Karolina

  Zdecydowałam się wziąć pożyczkę, aby zorganizować wymarzone wakacje dla siebie i swojej rodziny. Oferta od Ekassa bardzo mi odpowiadała pod względem warunków, dlatego to właśnie z tej firmy postanowiłam skorzystać. Szczególnie zależało mi na możliwości rozłożenia zadłużenia na raty - dzięki firmie Ekassa mogę spłacić pożyczkę w ciągu 12 tygodni, co jest dla mnie wyjątkowo komfortowym rozwiązaniem.

 • Ludwik

  Moje odczucia co do oferty tej firmy są dość mieszane. Z jednej strony otrzymujemy w miarę dogodne warunki, dzięki którym możemy spłacić pożyczkę nie na raz, a w ciągu 3 miesięcy. Z drugiej strony, w przypadku różnych zdarzeń losowych, nie mamy w ogólne możliwości przesunięcia terminu wpłaty, co może się okazać sporym problemem. Osobiście wolę mieć takie zabezpieczenie, w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, bo różnie to w życiu bywa.

 • Anna

  Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona. Nie spodziewałam się, że tak szybko mój wniosek zostanie zaakceptowany, a pieniądze błyskawicznie trafią na moje konto. Oferta firmy również wydaje jest całkiem przystępna i daje możliwość spłaty zadłużenia w krótkim systemie ratalnym, co dla mnie jest świetnych rozwiązaniem.

 • Natasza

  Oferta firmy Ekassa odpowiada mi pod praktycznie każdym względem. Warunki pożyczki są całkiem korzystne, w porównaniu z innymi chwilówkami, a system 12 tygodniowych rat wydaje się dla mnie strzałem w 10. Innymi zaletami tej pożyczki jest rzetelna i fachowa obsługa ze strony biura obsługi klienta, a także niezwykle szybki czas przeprowadzenia weryfikacji i przekazania pieniędzy na konto wnioskującego.

 • Patryk

  Częściowo z mojej winy, a częściowo z przyczyn losowych, nie miałem wystarczającej kwoty pieniędzy na dokonanie spłaty. Z jakiegoś powodu firma Ekassa nie pozwala na odroczenie spłaty, w związku z czym spóźniłem się o raptem kilka dni. Niestety każdy jeden dzień nieodnotowanej spłaty skutkuje przyznanie karnych odsetek, które wcale nie są małe. Ostatecznie koszt pożyczki wyniósł mnie dużo więcej, niż mogłem przewidzieć. Obawiam się, że już więcej nie skorzystam z żadnej pożyczki od Ekassa i w razie potrzeby poszukam czegoś innego.

Dziękujemy!

Twoja opinia zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Twoja ocena firmy:

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.