Wasza ocena firmy: 4.2/5

Ilość ocen firmy:

30

Serwis efino.pl zajmuje się udzielaniem pożyczek ratalnych pod marką spółki MDP Finance Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Jednocześnie świadczeniem tych usług zajmuje się znana firma Cramfinance Poland Sp. z o.o., która jest dla wcześniej wymienionej firmy pośrednikiem.
Jest to Pożyczkodawca, który bez żadnych skomplikowanych formalności udziela pożyczek każdemu, kto spełni kilka podstawowych warunków. Tak jak przystało na pożyczki pozabankowe, mamy do czynienia z możliwością przeznaczenia pożyczonych pieniędzy na dowolny cel. Dlatego jest to idealny produkt finansowy dla wszystkich osób, które chcą spełnić swoje marzenia, uporać się z pewnymi niespodziewanymi wydatkami, bądź też najzwyczajniej w świecie zrealizować postawione sobie cele.

Oferta Efino - rodzaje pożyczek

Serwis w odróżnieniu od wielu firm udzielających pożyczki pozabankowe, zajmuje się udzielaniem pożyczek ratalnych. Czyli Klienci mogą wnioskować o większe kwoty przy znacznie dłuższym terminie spłaty. Minimalna kwota o jaką mogą się ubiegać, wynosi 1000 złotych. Natomiast maksymalna wysokość pożyczki utrzymuje się na poziomie 10 tys. złotych, jednak ta kwota dostępna jest dla stałych Klientów. Za pierwszym razem możemy wnioskować o maksymalną kwotę w wysokości 6 tys. złotych. Jeżeli chodzi o termin spłaty, to waha się on od 3 do 24 miesięcy. Oczywiście spłata odbywa się w równych miesięcznych ratach. Korzystając z intuicyjnego kalkulatora znajdującego się na stronie efino.pl, bez problemu dowiemy się wszystkiego na temat wszystkich kosztów pożyczki. Wśród podanych informacji znajduje się między innymi wysokość miesięcznej raty, wysokość całej pożyczki, a także łączka kwota, jaką jesteśmy zobowiązani oddać. Dodatkowo kalkulator podpowiada nam kiedy przypadnie spłata pierwszej raty.
Chcąc ocenić, czy na pewno jest to pożyczka dla nas opłacalna, możemy kierować się wskaźnikiem RRSO, czyli Roczną Rzeczywistą Stopą Oprocentowania. Jest to wskaźnik pokazujący na jakim poziomie utrzymują się wszystkie koszty pożyczki.

Jeżeli chcemy się ubiegać o pożyczkę w tym serwisie, musimy być koniecznie nastawieni na to, że przyjdzie nam również spełnić kilka podstawowych warunków. Do nich zalicza się między innymi posiadanie wieku w przedziale od 21 do 70 lat. Ponadto pożyczki udzielane są wyłącznie osobom posiadającym obywatelstwo Polskie, mające stały adres zamieszkania na terenie Polski, czy też wykazującym się odpowiednimi zarobkami. Teoretycznie nie są one sprawdzane, ponieważ weryfikacja danych i zdolności kredytowej odbywa się przy pomocy usługi Instantor. W ten sposób nie tylko pozbywamy się wszelkich formalności, jeżeli chodzi o dosyłanie zbędnych dokumentów potwierdzających nasze zarobki, ale jednocześnie przyspieszamy proces weryfikacyjny. Omijając wykonanie przelewów weryfikacyjnych dbamy o to, iż otrzymanie pożyczonej sumy, jest kwestią kilkunastu minut od momentu złożenia wniosku o pożyczkę.

Jak wziąć pożyczkę w firmie Efino krok po kroku?

Wystarczy pokonać 3 proste kroki, by móc się ubiegać o pożyczkę w serwisie efino.pl. Na samym początku należy ustalić, jaka dokładnie kwota nas interesuje, a także w jakim terminie będziemy w stanie spłacić nasze zobowiązanie. Warty w tym miejscu poświęcić trochę czasu na to, żeby dobrze ustalić kwotę miesięcznej raty. Jeżeli będzie ona dopasowana do naszych możliwości, to przynajmniej nie będziemy musieli się obawiać tego, że nie poradzimy sobie z regularną spłatą. Kolejnym krokiem, który musimy pokonać w celu otrzymania pożyczki w serwisie efino.pl, jest wypełnienie bardzo krótkiego oraz prostego formularza. W ten sposób przedstawiamy wszystkie swoje dane osobowe. Ostatecznie należy czekać już tylko na decyzję ze strony firmy pożyczkowej. Gdy tylko otrzymamy pozytywną odpowiedź ze strony serwisu, nie pozostaje nam nic innego, jak się cieszyć pożyczoną kwotą i wydać ją na wcześniej zamierzony cel.

Ubiegając się o pożyczkę w serwisie efino.pl, możemy spodziewać się błyskawicznego rozpatrzenia wniosku. Wszystko za sprawą usługi Instantor, z której możemy skorzystać podczas weryfikacji naszych danych. Dzięki tej usłudze udostępniamy Pożyczkodawcy chwilowy wgląd do naszego rachunku bankowego, przez co weryfikowane są nie tylko nasze dane, ale również sprawdzana jest nasza zdolność kredytowa. W ten sposób przynajmniej unikamy obowiązku dokonania przelewu weryfikacyjnego, który mógłby być zaksięgowany dopiero w kolejnym dniu roboczym. Ale jeszcze dzięki tej weryfikacji danych oraz naszej zdolności kredytowej, nie musimy pod żadnym pozorem okazywać żadnych dokumentów potwierdzających nasze zarobki.

Jeżeli chcemy się dowiedzieć tego, czy na pewno pożyczone pieniądze zostaną szybko przelane na nasze konto, wystarczy sprawdzić w jakich placówkach bankowych Pożyczkodawca posiada rachunki. Wśród banków wymienia się:
- PKO Bank Polski
- Millennium Bank
- Alior Bank
- mBank S.A.
- Getin Noble Bank
- Pekao S.A.
- Bank Zachodni WBK


Mając konto bankowe w jednym z powyższych banków możemy spodziewać się natychmiastowego przelewu. Jeżeli jednak placówki się różnią, warto sprawdzić terminy i godziny księgowania. Dzięki temu dowiemy się, w jakim czasie otrzymamy upragnioną gotówkę.

Pożyczkobiorca decydujący się na zaciągnięcie pożyczki w serwisie efino.pl, jednocześnie wyraża zgodę na spłacenie zobowiązania w wyznaczonym terminie. Wszystkie dane dotyczące spłaty, kosztów oraz terminu, znajdują się na stronie internetowej, zaraz po zalogowaniu się na panel Klienta.
Pożyczkodawca zastrzega sobie możliwość informowania swoich Klientów poprzez wiadomość SMS, o zbliżającym się terminie płatności. Jednocześnie Dzień Spłaty Raty, który przypadnie na dzień wolny od pracy, zostaje automatycznie przeniesiony na najbliższy dzień roboczy.
Chcąc spłacić pożyczkę, bez najmniejszych problemów, należy w tytule przelewu wpisać numer PESEL Klienta, jak i również numer pożyczki. Na pewno jedna z tych dwóch informacji musi się znaleźć, by wpłata została zaksięgowana prawidłowo. Przy podaniu tych informacji, wpłata może zostać również dokonana przez osobę trzecią, bądź też z innego konta bankowego. W przypadku braku takich informacji, wpłata może nie zostać zaksięgowana na poczet konkretnej pożyczki.

Jeżeli Pożyczkobiorca nie spłaca pożyczki według Harmonogramu Spłaty, ale jednocześnie uiszcza częściowe i nieregularne według odpowiednich priorytetów. W pierwszej kolejności wpłata zostaje zaksięgowana na poczet odsetek naliczonych za opóźnienie, a dopiero później na poczet odsetek kapitałowych. Kolejnym krokiem jest zaksięgowanie przelewu z tytułu prowizji naliczonej do pożyczki, by ostatecznie przelew dotarł na poczet pożyczonego kapitału.

Warto skorzystać z możliwości wcześniejszej spłaty pożyczki. Ponieważ w takich okolicznościach za niewykorzystany okres pożyczki, pomniejszane są koszty. W związku z tym na pożyczce pozabankowej można jeszcze dodatkowo zaoszczędzić.

WEŹ POŻYCZKĘ

Możliwość przedłużenia pożyczki

Jeżeli Klient czuje, że nie jest w stanie spłacić poszczególnych rat w terminie, to niestety tutaj nie ma mowy o możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Najczęściej taka usługa dostępna jest w przypadku pożyczek krótkoterminowych. Natomiast, jeżeli rzeczywiście taka sytuacja będzie miała miejsce, to powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Konsultanci przygotują specjalne rozwiązania dopasowane do naszych możliwości finansowych. W ten sposób możemy uniknąć bardzo wysokich kosztów nieterminowości, a także pozostałych konsekwencji związanych z brakiem spłaty w terminie.

Koszty nieterminowości

Koszty nieterminowości zostają naliczane w momencie, kiedy mamy do czynienia z brakiem wpłaty całej lub części raty w terminie wyznaczonym w Harmonogramie Spłaty. Do kosztów doliczane są wtedy odsetki za opóźnienia. Za każdy dzień opóźnienia naliczane są odsetki w wysokości ustalonych w art. 481 ust. 2 Kodeksu Cywilnego. Obecnie wysokość wynosi dwukrotność odsetek ustawowych. Jest to suma referencyjna Narodowego Banku Polskiego, a także 5,5 punktów procentowych. Jeżeli tylko w czasie trwania umowy nastąpią jakiekolwiek zmiany w wysokości odsetek za opóźnienie, Pożyczkobiorca zostanie o tym fakcie natychmiast poinformowany.

Naliczanie odsetek za opóźnienie, nie jest jedyną konsekwencją, z jaką będzie musiał się zmierzyć Pożyczkobiorca, który nie spłaca swojego zobowiązania w terminie. Do nich zalicza się również rozpoczęcie działań windykacyjnych, które mogą być przekazane innemu podmiotowi. Dodatkowo serwis zastrzega sobie możliwość do monitowania swoich Klientów poprzez wysyłanie wiadomości SMS, pocztę elektroniczną, drogą telefoniczną, a także drogą listowną. Jeżeli powyższe rozwiązania nie będą skuteczne, to w takich okolicznościach Pożyczkodawca może sprawę skierować na drogę sądową. Trzeba mieć świadomość tego, że wszelkie koszty związane z procesem windykacyjnym, sądowym lub komorniczym będą naliczane po stronie Pożyczkobiorcy.

Klienci, których suma zadłużenia przekracza wysokość 200 złotych, a także jednocześnie minęło przynajmniej 60 dni od momentu upłynięcia terminu spłaty, oraz 30 dni od wysłania pierwszego monitu, mogą spodziewać się wpisania ich danych do rejestrów dłużników. Jest to czynność mająca poważne skutki dla Pożyczkobiorcy w przyszłości. Ponieważ negatywny wpis będzie utrzymywał się jeszcze przez 5 lat, od momentu spłaty całego zobowiązania. To może stanowić poważne utrudnienie, gdy w przyszłości taka osoba będzie się ubiegać o pożyczkę lub kredyt w innych instytucjach.

Podsumowanie firmy

Serwis efino.pl jest prawdziwym liderem wśród serwisów udzielających pożyczki terminowe w strefie pozabankowej. To właśnie tutaj możemy ubiegać się o dogodną kwotę w wysokości od 1000 do 6000 złotych, a gdy już będziemy stałymi Klientami, nawet do 10 tys. złotych. Dodatkowo zyskujemy naprawdę korzystny termin spłaty, wahający się od 3 do 24 miesięcznych rat. W takim razie na pewno wszyscy zainteresowani będą mogli dopasować wysokość miesięcznych rat do swoich możliwości, przez co niwelują ryzyko braku terminowej spłaty, niemalże do zera.
Może wielu Wnioskodawców chce zarzucić firmie, że nie udziela ona darmowej pożyczki nowym Klientom. Jednak trzeba spojrzeć również na to, że jednak mamy do czynienia w tym przypadku z pożyczką ratalną. Przez co serwis musiałby iść na naprawdę spore ustępstwa, by pożyczać pieniądze na tak długi okres, przy okazji nie generując żadnych zysków.

Na pewno na uwagę zasługuje duża otwartość oraz pełna dyspozycyjność Biura Obsługi Klienta. Ponieważ osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości, bądź też problemy ze spłatą swojej pożyczki w terminie, w każdej chwili mogą zgłosić się do konsultantów. Serwisowi zależy nie tylko na otrzymaniu zwrotu pieniędzy w terminie, ale również na zadowoleniu Klientów, dlatego dokładają wszelkich starań, by dojść do jak najlepszego kompromisu. Okazuje się, że właśnie taka polityka działań jak najbardziej się sprawdza, ponieważ z każdym miesiącem przybywa Klientów, którzy mają bardzo dobre opinie na temat serwisu.

WEŹ POŻYCZKĘ

Opinie o firmie Efino

    Brak opinii, dodaj pierwszą!

Dziękujemy!

Twoja opinia zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Twoja ocena firmy:

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.