Wasza ocena firmy: 4/5

Ilość ocen firmy:

30

Aasa jest firmą udzielającą pożyczki ratalne, które dostępne są całkowicie przez Internet. Dzięki temu każdy może ubiegać się o wsparcie finansowe w nietypowych dla niego sytuacjach, całkowicie bez wychodzenia z domu. W Polsce firma Aasa zagościła w 2012 roku, jednak tradycje oraz doświadczenie tej grupy finansowe sięgają jeszcze wcześniejszych lat. Sama grupa wywodzi się ze Skandynawii, dlatego możemy doceniać na rynku polskim tamtejszą dyscyplinę, przejrzystość warunków, a także pomocną dłoń ze strony konsultantów.

Korzystając z produktów finansowych oferowanych przez Aasa Polska, widzimy połączenie tradycyjnych banków wraz z innowacyjnymi firmami pożyczkowymi. Najważniejsze jest to, że wszystkie produkty udzielane są w sposób jak najbardziej przemyślany i bezpieczny dla samego Klienta. Firma pnie się cały czas w górę, oferując coraz lepszą jakość swoich usług. By sprostać oczekiwaniom wszystkich Klientów, Aasa Polska sięgnęła po dofinansowania z Banku Zachodniego WBK, Mezzanine Mangement, Novator Partners, Olimpia Group, jak i również Credit Value Investments. Grupa Novator Partners oraz Olimpia Group są wiodącymi na światowym rynku spółkami, które mają pod sobą między innymi P4 - operatora telekomunikacyjnego, znanego pod marką o nazwie Play.

Oferta Aasa - rodzaje pożyczek

Firma Aasa wyróżnia się przede wszystkim udzielaniem pożyczek ratalnych osobom prywatnym. Klienci mogą wnioskować o kwotę w wysokości od 1000 do 10000 złotych z okresem spłaty wynoszącym od 13 do 24 miesięcy. Intuicyjny kalkulator natychmiast wskazuje jaką kwotę chcesz pożyczyć, a także przez ile miesięcznych rat zamierzasz ją spłacać. Następnie otrzymujesz wyliczenia, ile wynosi opłata przygotowawcza, jakiej wysokości odsetki zapłacisz, a także ile miesięcznie będzie wynosiła Cię opłata administracyjna. Na sam koniec podana jest całkowita kwota, jaką musisz zapłacić.
Aasa przygotowała również pożyczki ratalne, które kierowane są bezpośrednio do przedsiębiorców. W takich okolicznościach możemy spodziewać się przede wszystkim przekierowania na stronę internetową aasadlabiznesu.pl. W tym miejscu przedsiębiorcy mogą wnioskować o natychmiastową pożyczkę w wysokości od 1000 do 10 tys. złotych z okresem spłaty wahającym się od 1 do 24 miesięcy. Dzięki tej pożyczce osoby, które dopiero założyły swoją działalność lub chcą znacznie rozwinąć swoją firmę po długim czasie jej istnienia, mogą zyskać pieniądze na szczegółowo określone cele.

Z pożyczek Aasa korzystają przede wszystkim osoby, które zostały postawione w dość nietypowej sytuacji finansowej bądź od dawna planują realizację konkretnego celu. Jeżeli chcesz szybko naprawić swój samochód, wykonać remont mieszkania lub dokonać atrakcyjnego zakupu, to pożyczka ratalna w firmie Aasa okaże się najlepszym rozwiązaniem. Tym bardziej że nie musisz dołączać do wniosku żadnych skomplikowanych dokumentów.

Jak wziąć pożyczkę w firmie Aasa krok po kroku?

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z pożyczki w Aasa Polska sprawdź czy na pewno spełniasz wszystkie podstawowe warunki. Do nich zalicza się przede wszystkim:
- posiadanie od 20 do 80 lat
- brak negatywnego wpisu w rejestrach dłużników
- posiadać stały adres zamieszkania na terenie Polski
- wykazywać się stałym dochodem generowanym w Polsce (może to być umowa o pracę, renta, emerytura lub też inne świadczenia)


Sam proces ubiegania się o pożyczkę jest naprawdę banalnie prosty. W tym celu należy dokładnie określić, jaką kwotę chcesz pożyczyć, a także w jakim terminie zamierzasz spłacić swoje zobowiązanie. W tym celu wystarczy, że skorzystasz z wygodnego kalkulatora znajdującego się na głównej stronie internetowej firmy Aasa.
Kolejnym krokiem jest wypełnienie wszystkich danych w specjalnym formularzu. Jeżeli chcesz otrzymać rabat na pożyczkę w wysokości 10 złotych wystarczy, że dokonasz potwierdzenia swoich danych za pośrednictwem Facebook.com. Jeszcze tego samego dnia dowiesz się, czy pożyczka ratalna została Ci przyznana, czy wniosek jednak został odrzucony. Konsultanci skontaktują się z Tobą drogą telefoniczną lub mailową.
Ostatnim krokiem jest dokładne zapoznanie się z warunkami umowy, jak i również harmonogramem spłaty. Są to dokumenty, które automatycznie po przyznaniu pożyczki serwis wysyła drogą mailową. Natomiast na adres korespondencyjny kurier dostarczy Ci te same dokumenty do podpisania. Sprawdź je, podpisz, a następnie oddaj kurierowi, który odeśle je do siedziby Aasa Polska. Odesłanie dokumentów za pośrednictwem kuriera jest całkowicie bezpłatne.

W przypadku ubiegania się o pożyczkę dla Przedsiębiorców nie musisz spełniać żadnych bardziej skomplikowanych wytycznych. Tutaj także wystarczy, że zdecydujesz się na konkretną kwotę pożyczki, a także termin spłaty. Po wypełnieniu formularzu, który zostanie zaakceptowany, Pożyczkodawca prześle Ci za pośrednictwem kuriera umowę, którą możesz podpisać i natychmiast odesłać.
Pieniądze przelewane są na konto Klienta lub też wysyłane za pośrednictwem czeku Giro. Dlatego każdy przedsiębiorca może znaleźć rozwiązanie, które będzie mu w zupełności odpowiadać. W celu skorzystania z pożyczki przeznaczonej dla firm należy spełnić kilka podstawowych warunków:
- Posiadać zarejestrowaną firmę - o pożyczkę można ubiegać się nawet minutę po jej oficjalnym zarejestrowaniu
- Posiadać pozytywną historię kredytową - osoby mające wpis do rejestrów dłużników, otrzymają negatywną odpowiedź na wniosek
- Wykazywać się stałym adresem zamieszkania na terenie Polski


Jednocześnie Pożyczkodawca od Klientów biznesowych nie wymaga żadnych dodatkowych zaświadczeń, dokumentów księgowych, czy też rejestracyjnych. Jest to jedna z nielicznych firm, która udziela wsparcia finansowego bez jakichkolwiek poręczeń oraz innych zabezpieczeń majątkowych. Dlatego, jeżeli jesteś początkującym Przedsiębiorcą lub zamierzasz mocno rozwinąć swój biznes, to ta oferta będzie dla Ciebie idealna.

Wśród kosztów pożyczki znajdują się odsetki kapitałowe, naliczane już od pierwszego dnia wejścia w życie umowy, opłata przygotowawcza, a także prowizja. Klient, podpisując umowę z firmą Aasa, docelowo zobowiązuje się do terminowej spłaty całego zobowiązania. Przez cały czas trwania umowy, otrzymuje on dostęp do aktualnego Harmonogramu Spłaty.

Jeżeli termin spłaty poszczególnej raty pożyczki będzie przypadać na dzień ustawowo wolny od razy, zostaje on automatycznie przesunięty na najbliższy dzień roboczy, przypadający po tym terminie. Każdy Klient, który zawarł umowę z firmą Aasa, ma możliwość do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od momentu przyznania pożyczki. Od momentu złożenia pisemnego oświadczenia o odstąpieniu od umowy, Pożyczkobiorca jest zobowiązany do oddania pożyczonej kwocie. Musi zmieścić się on w terminie 30 dni od chwili złożenia wypowiedzenia. Dodatkowo do kosztów zwrotu pożyczki w ramach złożonego wypowiedzenia, doliczane jest oprocentowanie w wysokości 0,41 zł w stosunku dziennym. Odsetki takie naliczane są za każdy dzień od momentu rozpoczęcia umowy do dnia zwrotu całej kwoty przez Pożyczkobiorcę. Jeżeli Klient zacznie się spóźniać z płatnością wyżej wymienionej kwoty, zamiast wcześniej naliczonych odsetek, będzie musiał oddać zobowiązanie wraz z odsetkami naliczonymi według taryfy za opóźnienie.

Jeżeli Pożyczkobiorca będzie spłacać swoje zadłużenie w sposób nieregularny lub częściowy, wpłacane kwoty będą księgowane według następujących priorytetów:
- koszty związane z egzekucją zadłużenia lub procesem sądowym
- opłaty i prowizje
- odsetki za opóźnienie
- wszelkie zaległe odsetki kapitałowe
- kwota przeterminowanego kapitału
- bieżące odsetki
- kapitał wyliczony dla bieżącej raty miesięcznej


Należy pamiętać, że termin spłaty pożyczki lub wpłaty kolejnej raty, liczy się w momencie zaksięgowania przelewu na koncie bankowym Pożyczkodawcy. Dlatego posiadanie konta osobistego w innej placówce niż te, w których posiada konta serwis Aassa, powoduje dłuższy okres czasu wymagany za zaksięgowanie wpłaty. Jeżeli masz konta bankowe, w innych placówkach niż:
- Alior Bank
- Bank Zachodni WBK
- mBank
- DNB
- Bank BGŻ
- BNP Paribas
- Meritum Bank
- Blue Cash
- Credit Agricole
lepiej zadbaj o wcześniejszy przelew. Wtedy będziesz mieć pewność, że wpłata zostanie zaksięgowana w terminie, w którym mija okres spłaty. Dzięki temu do Twojego rachunku nie zostaną doliczone koszty nieterminowości.

WEŹ POŻYCZKĘ

Możliwość przedłużenia pożyczki

Serwis Aasa nie udostępnia możliwości przedłużenia terminu pożyczki. Jednak jeżeli tylko pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, że nie podołasz z terminową spłatą, należy jak najszybciej skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. W ten sposób będzie można z powodzeniem opracować różnego rodzaju sposoby na uregulowanie płatności, bez ponoszenia z tego tytułu żadnych poważniejszych konsekwencji. Klienci jedynie na specjalny wniosek mogą zmienić termin spłaty pożyczki. Taka opcja jest bardzo dużym udogodnieniem szczególnie dla osób, którym zależy na jak najszybszej spłacie raty po otrzymaniu wypłaty. Lub też, jeżeli dochód jest pozyskiwany z innych źródeł, niż umowa o pracę - Pożyczkobiorca może przesunąć termin spłaty, by mieć pewność, że do tego momentu wpłynie wynagrodzenie, nawet przy pewnym opóźnieniu.

Koszty nieterminowości

Osoby, które nie spłacają swoich pożyczek w wyznaczonym terminie, muszą się liczyć z poniesieniem odpowiednich konsekwencji. Do nich zalicza się między innymi doliczenie odsetek za opóźnienie. Ich wysokość jest wyliczana na podstawie ustaleń zawartych w art. 481 ust. 21 Kodeksu cywilnego. Obecnie wynosi ona dwukrotność odsetek ustawowych za opóźnienie. Pożyczkodawca zatem ustalił je na poziomie 14%. Jeżeli tylko w czasie trwania umowy pojawią się jakiekolwiek zmiany, Klient zostanie o nich niezwłocznie poinformowany.

Ponadto Pożyczkodawca ma prawo do wszczęcia postępowania windykacyjnego. Na początku Klient będzie otrzymywał wezwania do zapłaty. Jeżeli jednak monity nie przyczynią się do szybkiej spłaty zobowiązania, serwis przejdzie do kolejnego kroku, jakim jest przekazanie sprawy mającej na celu rozpoczęcie działań windykacyjnych przez wyznaczony podmiot. Innym podejmowanym krokiem jest rozwiązanie umowy z winą leżącą po stronie Klienta. Jeżeli Klient posiada opóźnienie w spłacie wynoszące co najmniej 60 dni, rozwiązanie umowy zachowuje dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Pożyczkodawca zobowiązuje się do wysłania dokumentu na adres zamieszkania lub korespondencyjny Klienta.

Ostatecznie brak możliwości odzyskania należności, może przyczynić się do skierowania sprawy na drogę sądową. Koszty postępowania sądowego będą spoczywać po stronie Klienta.

Podsumowanie firmy

Serwis Aasa zalicza się do jednych z najpopularniejszych na polskim rynku, jeżeli chodzi o udzielanie pożyczek ratalnych. Główna oferta kierowana jest przede wszystkim do osób prywatnych. Jednak ze strony internetowej można być przekierowanym również do pożyczek ratalnych dla przedsiębiorców. Osoby prowadzące biznes bez problemu mogą wnioskować o wsparcie finansowe na rozwój swojej firmy bądź też na poradzenie sobie z pewnymi problemami, które dzięki pożyczce mogą bardzo szybko zniknąć.
Pożyczka ratalna wyróżnia się tym, że można pożyczyć już od 1000 złotych. Maksymalna wartość pożyczki nie może jednak przekroczyć 10 tys. złotych. To i tak jest bardzo wysoka kwota, jak na możliwość wnioskowania bez żadnych zaświadczeń. Okres spłaty waha się od 6 do 24 miesięcy. Jednak im więcej chcesz pożyczyć pieniędzy, tym docelowo termin spłaty będzie się wydłużać. Klienci mogą liczyć na doskonałe warunki współpracy. Szybka decyzyjność, a także możliwość zmiany terminu spłaty na bardziej dogodny dzień powodują, że Klient ma wiele do powiedzenia przy wyborze warunków umowy.
Im częściej będziesz pożyczać pieniądze za pośrednictwem serwisu Aasa, tym lepsze możesz mieć warunki współpracy, a także niższe koszty zobowiązania. Dodatkowo raz weryfikując swoje dane osobowe, nie musisz przechodzić kolejnym razem przez proces sprawdzania swoich danych. Będziesz już figurować jako stały Klient.

WEŹ POŻYCZKĘ

Opinie o firmie Aasa

 • Fara

  Zanim wzięłam pożyczkę, przeglądałam wiele różnych ofert. W końcu ta wydała mi się jedną z najlepszych dla mnie. Wszystko odbyło się bez jakichkolwiek problemow - tak jak było napisane na stronie, tak też było w umowie. Polecam, będzie to bardzo dobra decyzja!

 • Karol82

  Niestety byłem zmuszony wziąć pożyczkę, choć bardzo chciałem się tego ustrzec w moim życiu. Niestety nagle w domu pojawiły się wydatki, które mnie do tego zmusiły, do tego problemy zdrowotne. Przez chwile miałem wrażenie, że wszystko mi się wali... Aasa nie była jedyną firmą, którą brałem pod uwagę, jednak zdecydowałem akurat tak i nie żałuję, mogę polecić, raty są niskie, wszystko naprawdę ok

 • Najlepsza!

  Wszystko przebiegło bardzo szybko, a na czasie naprawdę mi zależało. Pieniądze pojawiły się ekspresowo, do tego bardzo miła obsługa. Dobrze wiedzieć, że są jeszcze uczciwe firmy na tym świecie i jestem pewna, że jakbym jeszcze potrzebowała pożyczek, to zapewne właśnie tutaj.

 • Szok

  Szok jednak pozytywny. Zanim gdziekolwiek biorę kredyt to bardzo uważnie sprawdzam daną firmę. Chyba jak każdy człowiek mam obawy, żeby nie wpakować się w jakieś problemy. W internecie wyczytałem dużo pozytywnych opinii, do tego znam kilku zadowolonych znajomych, dlatego też dołączam do tego grona i szczerze polecam.

 • Krysia

  Ja już chyba zwątpię, niby wszystko miało być dobrze, a wychodzi na to, że czekam kolejny dzień, by ktoś się ze mną skontaktował. Wolę jednak, jak firma ma do mnie poważne podejście, dlatego też nie kryję, że jestem trochę rozczarowana podejściem do klienta.

 • Kamil22

  Dzwonią do mnie na okrągło, mimo tego, że rata została już dawno spłacona. Masakrycznie irytujące, nie można naprawdę sprawdzić, czy klient spłacił ratę, tylko trzeba kogoś ciągle maltretować telefonami? Niby pożyczka okej, ale ten mankament zdrowo mnie wpienia

 • Koch

  Jak dla mnie to mega rozczarowanie! Koszty pożyczki są jak dla mnie wysokie, a jak podwinie się noga przy spłacie, to już w ogóle nie ma o czym gadać. Jak dla mnie typowi naciągacze, którzy tylko liczą na to, że coś się komuś nie uda i będzie musiało im płacić dużo pieniędzy, generalnie słabo.

 • Karo

  Koszty tych pożyczek są chyba obecnie najniższe, nie wiem jak ktokolwiek może doczepić się "wysokich kosztów". Jeżeli chodzi o pożyczki ratalne, to jest to obecnie naprawdę najlepszy wybór, dlatego polecam wszystkim osobom, które potrzebują gotówki, ja nie byłam zawiedziona ani trochę.

 • Tak sobie

  Generalnie podobały mi się zasady, można było wybrać bardzo korzystne dla siebie warunki, co bardzo zachęca do wzięcia pożyczki. Mimo wszystko muszę odjąć dwie gwiazdki za podejście do klienta, osoba, z którą rozmawiałam, była dla mnie po prostu totalnie nieprzystępna, wydaje mi się, że na infolinii powinny pracować osoby kontaktowe, a nie gbury.

 • Łania

  Generalnie jest bardzo okej, jednak nie podoba mi się jeden fakt, mianowicie taki, że dużo spraw trzeba załatwiać z Biurem Obsługi Klienta, a nie da się online. Obecnie Internet pozwala nam na załatwienie wielu spraw za jego pośrednictwem, naprawdę nie da się uprościć niektórych rzeczy, tylko trzeba dzwonić z byle głupotą?

 • Markos

  Dla mnie najlepsza. Przejrzałem wiele róznych firm, posprawdzałem warunki i naprawdę ze świecą szukać rownie dobrej oferty. Polecam.

 • Catty

  Świetna współpraca, do tego naprawdę dobre warunki. To chyba najlepsza pożyczka ratalna na rynku, dlatego jeżeli potrzebne nam są pieniądze, to z pewnością nie będziemy zawiedzeni współpracą z aasa. W zasadzie pierwszy raz brałam kredyt, dlatego też dużo czytałam i przeglądałam, jednak po spłaceniu mogę powiedzieć szczerze, że można im zaufać

 • Loa

  Strasznie denerwują mnie od nich telefony. Spłacam zawsze wszystko a czas, a ciągle dzwonią, nawet po tym, jak w danym miesiącu została już zapłacona rata. To jakaś forma upewnienia się? Być może tak, jak ktoś jest zapominalski, to może mu to coś da, jednak to aż taki duży problem sprawdzić, czy już się wszystko zapłaciło? Napastliwość nie jest fajna.

 • Grzesiek

  U mnie wszystko w porządku, nie mam zupełnie na co narzekać. Pieniądze wpłynęły szybko, nawet szybciej niż myślałem, a do tego bardzo miła obsługa, która zawsze jest w stanie udzielić odpowiedzi na pytania. Bardzo lubię, gdy dzwoniąc na infolinie wiem, że będę rozmawiać z kompetentnymi ludźmi i w tym przypadku tak właśnie jest.

 • Moueva

  Miałam 5 dni, w przeciągu których mogłam dokonać wpłaty na bardzo ważną dla mnie rzecz, a pieniądze niestety nie pojawiły się na moim koncie. Byłam wręcz rozczarowana, ponieważ myślałam, że to wszystko zajmuje jednak nieco mniej czasu. Następnym razem jak będzie zależeć mi na szybkości, to skorzystam z usług innej firmy, bo tutaj spotkało mnie tylko rozczarowanie.

 • Kasa

  Przeglądałam dużo ofert ponieważ ciężko było mi się zdecydować na konkretną firmę. Oferta aasa podobała mi się najbardziej, więc jak musiałam podjąć już decyzję, to podjęłam właśnie taką. Jestem bardzo zadowolona, pieniądze pojawiły się szybko na moim kocie, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na bardo niskie raty, firma wyróżnia się na tle konkurencji.

 • Kasa

  Przeglądałam dużo ofert ponieważ ciężko było mi się zdecydować na konkretną firmę. Oferta aasa podobała mi się najbardziej, więc jak musiałam podjąć już decyzję, to podjęłam właśnie taką. Jestem bardzo zadowolona, pieniądze pojawiły się szybko na moim kocie, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na bardo niskie raty, firma wyróżnia się na tle konkurencji.

 • Dejvid

  Naprawdę nie podejrzewałbym, że kiedykolwiek będę zmuszony się zapożyczyć. Niestety nie zawsze wszystko jest tak, jakbyśmy sobie to wyobrazili, więc problem spotkał i mnie. Potrzebowałem pieniędzy i dzięki aasie je dostałem. Serdecznie polecam każdemu, ponieważ z łatwością można pozbyć się problemów finansowych, a całą kwotę rozłożyć na wygodne raty.

 • Korr

  Mam wrażenie, że pracują tam bardzo niekompetentni ludzie. Dzwoniłem, by dowiedzieć się ile mam wpłacić pieniędzy, po czym na piśmie, które otrzymałem, pojawiła się całkiem inna kwota. Rozumiem jeszcze, gdyby były to jakieś groszowe sprawy, jednak różnica wynosiła ponad 300 złotych. Potem człowiek nie wie co ma robić, bo dostaje sprzeczne wiadomości, masakra.

 • Karol

  Zdecydowanie najlepsza oferta! Wystarczy tylko przyjrzeć się cennikowi i porównać go do konkurencji. Już raz korzystałem z pożyczek aasa, ale wiem, że gdybym jeszcze kiedykolwiek potrzebował pieniędzy, to też skorzystam właśnie z tej firmy. Dlatego mogę szczerze polecić każdej osobie, która potrzebuje pieniędzy, wszystko przebiegło sprawnie.

 • Peter79

  Zapewne wszystko byłoby pięknie i ładnie, gdyby nie fakt, że pożyczka została mi odmówiona z nieznanych dla mnie powodów. Wolałbym jednak wiedzieć dlaczego tak się stało? Nie mam żadnych długów, komornika, mam stałe źródło utrzymania, więc o co chodzi? Jest to dla mnie mocno irytujące, a chyba nie jestem jedyną osobą z takim problemem.

 • Minnie

  U mnie wszystko przebiegło bez żadnych trudności. W umowie było dokładnie określone co i jak, można również było dowiedzieć się całkiem sporo ze strony, ponieważ jest naprawdę czytelna. Polecam każdej osobie, która potrzebuje pieniędzy, z pewnością nie będziecie zawiedzeni, na pewno nie spotkacie się z żadnym oszustwem czy naciąganiem.

Dziękujemy!

Twoja opinia zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Twoja ocena firmy:

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.