Wasza ocena firmy: 3.8/5

Ilość ocen firmy:

22

Firma Provident jest jedną z najdłużej działających firm na terenie Polski. Warto jednak przyjrzeć się tej instytucji z bliska, ponieważ ma ona znacznie szerszy zasięg działania. Jest to firma, która oferuje swoje usługi na rynku międzynarodowym. Dlatego oferta kierowana do osób fizycznych oraz przedsiębiorców, kierowana jest nie tylko do Polaków, ale również do Czechów, Węgrów, Rumunów, Bułgarów oraz mieszkańców Meksyku.

Głównym zakresem działania firmy Provident są pożyczki gotówkowe. Już od ponad 20 lat możemy przyjrzeć się działalności opierającej się na udzielaniu chwilówek podczas bezpośredniego kontaktu z Klientem. Opracowany system współpracy, a także nieustannie rozwijane rozwiązania, przyczyniły się do tego, iż z oferty skorzystało ponad 4 milionów osób.

Warto dodać, że firma Provident Polska jest częścią grupy International Personal Finance, której papiery wartościowe są dostępne na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Natomiast od 2013 roku firma notowana jest również na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Oferta Provident - rodzaje pożyczek

Firma Provident w porównaniu do pozostałych firm pożyczkowych oferuje największy wybór pożyczek, które dostępne są niemalże dla każdego, a także co ciekawe - na wiele dogodnych sposobów.
Obecnie wśród produktów mamy do czynienia z takimi propozycjami jak:
Pożyczka Wynajmowana - jest to pożyczka idealna dla osób, które mają nagłe niespodziewane wydatki. Ponieważ wnioskując o taką pożyczkę, możemy ubiegać się o kwotę w wysokości od 500 do 4000 złotych, jednocześnie z maksymalnym okresem spłaty, wynoszącym 5 miesięcy. Pożyczka wyróżnia się przede wszystkim tym, że można bez problemu zaciągnąć ją zarówno przez Internet, jak i również przy pomocy Doradcy Klienta. Za każde pożyczone 1000 złotych, ponosimy opłatę w wysokości 50 złotych. Dzięki błyskawicznemu przelewowi, możemy zarządzać gotówką niemalże zaraz po złożeniu wniosku.
Pożyczka Dopasowana z tygodniową ratą -jest to pożyczka dla osób, które chcą mieć świadomość tego, iż szybko uporają się ze spłatą swojego zobowiązania. Dlatego właśnie opracowano tygodniowy harmonogram spłaty pożyczki. W przypadku tego produktu możemy wnioskować o kwotę w wysokości do 10 tys. złotych. Natomiast okres spłaty może wahać się od 30 do 90 tygodni. W przypadku tej pożyczki, również nie musimy się martwić o zbyt wysokie koszty, dodatkowo dokładnie wiedząc kiedy i jaką kwotę musimy uregulować.
Pożyczka Dopasowana z miesięczną ratą - wybierając tę formę pożyczki, można zyskać naprawdę wiele. Warto zacząć od tego, że tutaj możemy ubiegać się nawet o 15 tys. złotych, które będziemy spłacać w 3 lub 24 miesięcznych ratach. Jeżeli jednak zamierzamy pożyczyć taką kwotę na bardzo krótki okres czasu, bo tylko na miesiąc, to możemy spodziewać się, że nie będziemy musieli oddawać żadnych dodatkowych kosztów. Pieniądze są oczywiście bardzo szybko przelewane na konto Klienta.
Pożyczka Samoobsługowa - W przypadku tej pożyczki, możemy wnioskować o kwotę w wysokości od 300 do 15 000 złotych z okresem spłaty wynoszącym od 3 do 24 miesięcy. Wszystkie formalności załatwiamy za pośrednictwem Internetu, zatem nie musimy się fatygować, by wychodzić do Biura firmy Provident. Na pewno jest to wsparcie finansowe idealne dla osób, które uwielbiają jasne i przejrzyste zasady spłaty pożyczki. Ponieważ w przypadku tego produktu, jak i również zresztą w przypadku wszystkich pozostałych pożyczek oferowanych przez Provident, nie musimy obawiać się żadnych ukrytych opłat.
Pożyczka dla Firm - jeżeli jesteś przedsiębiorcą, przez co w wielu firmach pożyczkowych drzwi są dla Ciebie zamknięte, to na pewno najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem, będzie właśnie skorzystanie z propozycji firmy Provident. Właśnie w tym miejscu, jako osoba prowadząca swoją działalność, możesz z powodzeniem ubiegać się o kwotę w wysokości nawet do 15 tys. złotych. Oczywiście pożyczone pieniądze możesz przeznaczyć na wystartowanie z własnym biznesem, bądź też jego dynamiczny rozwój. W pożyczce dla firm pod żadnym pozorem nie musisz się obawiać zbyt dużej ilości formalności, ponieważ jest ich naprawdę mało. Dodatkowo pieniądze możesz otrzymać nawet w ciągu 1 dnia. Zatem jest to idealna sytuacja dla wszystkich, którzy potrzebują nagłego wsparcia finansowego. Dodatkowym udogodnieniem na pewno jest również to, że koszty pożyczki można z powodzeniem wliczyć w koszty prowadzonej działalności. Dodatkowym zabezpieczeniem jest gwarancja wygaśnięcia zobowiązania, jeżeli dojdzie do zgonu Pożyczkobiorcy w czasie trwania umowy.

Jak wziąć pożyczkę w firmie Provident krok po kroku?

Zaciąganie każdej z tych pożyczek, jest naprawdę bardzo dogodnym rozwiązaniem. Przede wszystkim możemy skorzystać z dwóch opcji. Z jednej strony możemy wysłać wniosek drogą internetową. Ale jeżeli wolimy spotkać się bezpośrednio z Doradcą Klienta, to wystarczy skontaktować się firmą drogą telefoniczną. Wtedy na pewno otrzymamy odzew.
Wszystkie formalności mogą być zrealizowane bezpośrednio przez Internet, lub podczas domowej wizyty Doradcy Klienta. Jeżeli będziemy ubiegać się o pożyczkę firmową, to istnieje także możliwość zaciągnięcia pożyczki w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej.

Nie ma oczywiście najmniejszego problemu z tym, by spłacić całe swoje zobowiązanie przed terminem. Możemy spodziewać się tego, że nie tylko nie zostaną doliczone żadne dodatkowe koszty, ale również będziemy musieli oddać zdecydowanie mniej, niż to było zakładane na samym początku. Jeżeli mamy zamiar wcześniejszej spłaty naszego zobowiązania, dobrze jest wcześniej skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, w celu zapoznania się z dokładną kwotą, jaką jesteśmy zobowiązani w takiej sytuacji oddać.

Decydując się na Pożyczkę Samoobsługową po raz pierwszy, pamiętajmy o weryfikacji naszych danych. W tym celu należy wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości 1 zł. Oczywiście ta kwota jest później zwracana. Należy dokonać przelewu z własnego rachunku, w celu potwierdzenia tożsamości Klienta.

Provident nie widzi żadnych przeszkód w tym, by móc się ubiegać o więcej, niż jedną Pożyczkę Samoobsługową. W tym celu oczywiście najlepiej jest się również skontaktować z Biurem Obsługi Klienta. Wtedy będzie można się dowiedzieć, czy w ogóle istnieje taka możliwość, a także na jakich warunkach. Najczęściej zaciągnięcie kolejnej pożyczki w tym samym czasie będzie zależeć od naszej rzetelności w spłacie, a także zdolności kredytowej.

WEŹ POŻYCZKĘ

Możliwość przedłużenia pożyczki

Provident, jak najbardziej daje możliwość przesunięcia terminu spłaty. Jest to bardzo ważne w sytuacjach, kiedy faktycznie nie zdążymy spłacić swojego zobowiązania w wyznaczonym terminie. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że by móc skorzystać z tego rozwiązania, należy spełniać kilka podstawowych warunków.
Do takich warunków zalicza się opłacenie przynajmniej trzech rat, które są opłacane terminowo, a także nie są mniejsze od wyznaczonych wartości rat. Ponadto Twoje zaległości nie mogą być większe, niż 150% wartości raty. O przesunięcie terminu spłaty możesz również ubiegać się w chwili, gdy w poprzednim miesiącu nie korzystałeś z tego przywileju. Jeżeli zależy Ci na pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, to koniecznie musisz go wysłać wcześniej, niż termin spłaty konkretnej raty. Najlepiej, by było to co najmniej 3 dni przed upływem tego terminu. Usługa przesunięcia terminu spłaty jest kierowana również wyłącznie do osób, które mają podpisaną umowę na co najmniej 6 miesięcy.

Tych warunków do spełnienia jest dość sporo. Ale na pewno jest to zdecydowanie lepsza propozycja, niż to, by do konta Klientów bezpośrednio naliczano koszty nieterminowości.
Warto mieć jeszcze na uwadze, że firma Provident oferuje odpowiednią ilość przesunięć terminu spłaty rat, ale jest to ściśle uzależnione od tego, na jak długo podpisaliśmy umowę o pożyczkę. Zatem możemy skorzystać z poniższych przywilejów:
- jednokrotne przesunięcie terminu spłaty - przysługuje, gdy pożyczkę spłacamy w od 6 do 11 miesięcznych rat
- dwukrotne przesunięcie terminu spłaty - przysługuje, gdy pożyczkę spłacamy w - od 12 do 17 miesięcznych ratach
- trzykrotne przesunięcie terminu spłaty - przysługuje, gdy pożyczkę spłacamy w - od 18 do 23 miesięcznych ratach
- czterokrotne przesunięcie terminu spłaty - przysługuje, gdy pożyczkę spłacamy w przynajmniej 24 miesięcznych ratach


Dlatego, jeżeli w ogóle istnieje cień prawdopodobieństwa, że faktycznie taka historia z brakiem spłaty pożyczki w terminie może nam się przytrafić, to przy wyborze odpowiednich warunków pożyczki, powinniśmy już zwracać na takie rzeczy szczególną uwagę.

Koszty nieterminowości

W sytuacji, kiedy to Klient spóźnia się z terminem płatności, Pożyczkodawca ma prawo wszcząć postępowanie, mające na celu próbę odzyskania wierzytelności. Podstawowymi krokami, jest wysyłanie monitów w postaci wiadomości SMS, wiadomości elektronicznych, pisemnych wezwań, czy też upomnienia poprzez wizytę domową.

Kosztem nieterminowości, jakiego należy spodziewać się już pierwszego dnia po upływie pierwotnego terminu spłaty, jest opłata związana z odsetkami za opóźnienie. Są to odsetki, które regulują przepisy zawarte w art. 481 ust. 2 Kodeksu Cywilnego. Według przepisów wysokość odsetek za opóźnienie, powinna wynosić dwukrotność stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego oraz 5,5 punktów procentowych. W momencie, kiedy dojdzie do jakichkolwiek zmian w wysokości odsetek, Klient zostanie o tym niezwłocznie poinformowany. O fakcie naliczania odsetek za opóźnienie, Klient zostanie poinformowany przez tak zwane Zawiadomienie.

Podsumowanie firmy

Provident jest firmą, która oferuje niezwykle elastyczny wybór różnych produktów finansowych. Oczywiście jest to Pożyczkodawca specjalizujący się głównie w pożyczkach ratalnych. Jednak to od nas zależy, na jakie dokładnie warunki się zgodzimy. Czy nam będą odpowiadać raty miesięczne, czy jednak tygodniowe.
Oferta kierowana jest nie tylko do osób fizycznych, ale również do przedsiębiorców. Zatem nie ma najmniejszego problemu, by korzystać z usług firmy zarówno w celach prywatnych, jak i również celach biznesowych.
Zróżnicowane warunki poszczególnych produktów pozwalają na dokładne określenie, jaką kwotę chcemy pożyczyć, a także w jakim terminie zamierzamy ją spłacić. Zanim zaczniemy zapoznawać się z charakterystyką wszystkich produktów, dobrze jest wcześniej dokładnie określić swoje oczekiwania. Wtedy wybór konkretnego produktu będzie zdecydowanie łatwiejszy. Powinniśmy również pamiętać o tym, że czasami są to delikatne różnice między poszczególnymi produktami. Na przykład Pożyczka Samoobsługowa wyróżnia się tym, iż wszystkie formalności załatwiamy przez Internet. Natomiast w przypadku Pożyczki Dopasowanej możemy skorzystać ze wsparcia oferowanego przez Doradcę Klienta.

Ciekawą propozycją jest również Pożyczka dla Firm. Ponieważ w przypadku tej pożyczki, mamy do czynienia ze wsparciem oferowanym na rozwój lub utrzymanie biznesu. Tutaj także, nie należy sugerować się skomplikowanymi formalnościami. Ponieważ mimo tego, że jest to oferta kierowana wyłącznie dla firm, to Provident nie oczekuje żadnych skomplikowanych dokumentów od swoich Klientów.

Bardzo dużym udogodnieniem jest to, że jeżeli tylko pojawią się jakiekolwiek problemy w spłacie, to należy natychmiast skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. W chwili, gdy spełnimy określone warunki, możemy skorzystać również z przedłużenia terminu spłaty, a dokładnie z przesunięcia terminu spłaty poszczególnej raty. W tym celu jednak dobrze jest się zaznajomić ze wszystkimi warunkami oraz informacjami na ten temat.

WEŹ POŻYCZKĘ

Opinie o firmie Provident

    Brak opinii, dodaj pierwszą!

Dziękujemy!

Twoja opinia zostanie przetworzona i opublikowana w ciągu 24h

Twoja ocena firmy:

Prezentowane w serwisie oferty pożyczek pozabankowych przez Internet (tak zwane chwilówki), nie są udzielane przez serwis Procredit.pl lecz przez niezależne firmy zewnętrzne.

Procredit.pl to porównywarka chwilówek online, są to pożyczki pozabankowe, udzielane online bez wychodzenia z domu.

Porównujemy najpopularniejsze chwilówki na rynku, w tym pożyczki bez BIK, darmowe chwilówki i pożyczki na raty.

Procredit.pl jest niezależną porównywarką, nie jesteśmy powiązani z żadną z firm pożyczkowych, nie ingerujemy w opinie i oceny firm w naszym serwisie. Staramy się rzetelnie prezentować aktualne dane na temat każdej z pożyczki, jednak nie możemy zagwarantować ich zgodności z faktycznym stanem.

Przed zaciąnięciem pożyczki należy zawsze upewnić się co do kosztów zaciągnięcia chwilówki oraz kosztów związanych z nieterminowością. Nie należy zaciągać chwilówek na spłatę innych zobowiązań.